Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan lehet kontaklencsem?...

Hogyan lehet kontaklencsem? Hova kell mennem?

Figyelt kérdés
Eloszor szemeszetre ugye? Es ott majd elmondjak hogy legyen? Utana hova kuldenek? Kell valami szuloi beleegyezes vagy lehet egyedul is? 15/l
2011. máj. 8. 15:01
 1/3 A kérdező kommentje:
Ugy hallottam lehet az ofotertben is. Csak bemegyek idopont nelkul mondom hogy szeretnek kontaklencset, megvizsgalnak, megallapitjak milyen kell, es mar vehetek is?
2011. máj. 8. 15:07
 2/3 anonim ***** válasza:
Szemészeten kontaktlencsével nem foglalkoznak, csak szemüveggel (saját tapasztalatból tudom). Ha lencsét akarsz, el kell menned egy optikába, ott az optometrista megnézi, milyen lencse kell neked. Mondjuk én évek óta hordok szemüveget és lencsét is felváltva és úgy szoktam venni a lencsét, hogy negyed dioptriával kevesebbet veszek lencséből, mint amilyen a szemüvegem. Nem kell semmilyen szülői beleegyezés, nyugodtan intézheted egyedül is.
2011. máj. 8. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ofotértbe bemész, megvizsgálnak, elmondják milyen lencsék jók neked, választhatsz melyiket akarod azok közül. Kapsz belőle próbalencsét, megtanítják hogy kell berakni, kivenni, hogyan tisztítsd, meg mindent. Ha sikerül és bírja a szemed a lencsét akkor megrendelitek, és 1-2 héten belül majd visszamész érte. Addig meg ott lesz a próbalencse.

Időpontot kérhetsz előtte azért, mert akkor biztos hogy tudnak fogadni mikor mész.

2011. máj. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!