Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Olcsó olvasószemüveg keretébe...

Olcsó olvasószemüveg keretébe nem lehet lencsét cserélni? Hol csinálnak csak lencsét hozott kerettel?

Figyelt kérdés
Wayfarer típusu keretet szeretnék -1 es lencsékkel, de 40 ezer közeli összegekért látok optikákban, viszont ezek a pár százas olvasószemüvegek klassz keretekkel vannak, semmiképpan nem lehet abba nekem megfelelő lencsét tenni?
2011. máj. 15. 14:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Bármilyen keretben cserélnek neked lencsét, függetlenül attól, hogy az eredetileg egy készen vett olvasószemüveg, vagy a korábbi szemüvegedbe kell másik lencse. Nemrég csináltattam újra szemüveget, a régi szemüvegemet vittem, abban cserélték ki újra a lencsét. Egyetlen optikusnál nem követelmény, hogy újonnan vett kerettel csináltasd a szemüveget, bárhol kicserélik pusztán a lencsét. Nagyon olcsó árakra viszont így se számíts, ha nem receptre írják fel a lencsét, 10-15ezer forintot így is kiperkálsz a kettőért.
2011. máj. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

azokba az olcsó vackokba senki nem cserél neked lencsét, legfeljebb saját felelősségre, mert alkalmatlanok rá


(azt sem értem, hogy ki az aki kockáztatja az előregyártott olvasószemüvegekkel a szeme egészségét....)


olcsó szemüveg: vision expressz és társai, mivel nagytételben vásárolnak, így olcsóbban tudnak szemüveget gyártani...+ törzsvásárlói kártyára és egészségpénztári kártyára kedvezmények vannak ill. vannak akcióik


én náluk 40-45-ért csináltatok szemüveget, olyat, amit sarki optikában 100-120-ért vállaltak volna

2011. máj. 15. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elméletileg lehet, gyakorlatilag pedig nem fognak. Azért egy párszáz forintos teszkós olvasószemüveg nem olyan anyagból van, hogy lencsét cseréljenek benne. Ki is van írva a legtöbb helyen, hogy nem vállalnak garanciát csak az ott vásárolt keretekre.
2011. máj. 15. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Nem vállalnak rá garanciát, de megcsinálják. Nekem mondjuk nem Tesco-s keretem volt, hanem korábban vásárolt 30ezer forintos darab. Amikor elvállalták, aláíratták velem, hogy nincs kártérítés, ha cserekor tönkremegy a keret, de én úgy voltam vele, hogy így még mindig adok egy esély annak, hogy nem kell 30ezer forintért újabb keretet vennem. És lám, tökéletes lett a szemüveg, nem történt semmi baj.
2011. máj. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

én Tescoban vettem a szemüveget és kicserélték a lencsét.

bár mondák,hogy máskor meg máshol tuti nem vállalnák.

2011. máj. 15. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Esetleg megmondanád hol cserélték ki (utolsónak)? Köszi
2011. máj. 15. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Ofotértben.
2011. máj. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!