Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit lehetne tenni azért, hogy...

Mit lehetne tenni azért, hogy szép fehér legyen a szemfehérjém?

Figyelt kérdés

Mindig be van vérezve valamennyire, olyan szinte sosincs, hogy teljesen fehér lenne. Van erre valami vitamin, vagy akármi, ami ezt helyrehozhatná? Nincs semmilyen szembetegségem, jól látok, lehet, hogy kicsit sokat ülök a monitor előtt, de azért annyira nem, hogy folyton be legyen vérezve. Tudna valaki valami tippet mondani erre?


Előre is köszönöm!


2011. jún. 3. 09:32
 1/9 Smartguy86 ***** válasza:
Lehet a monitor az oka, de olyan esetben is leginkább azért, mert elfelejtesz pislogni. A kiszáradt szem pedig bevérzik, irritálja a levegő. Ha úgy gépezel, hogy nem pislogsz és közben még a huzat is, vagy egy szobavetnilátor fújja a szemedet, akkor tudod miért van. Amúgy ha szedsz vitaminkészítményt, amiben van bőven A és D vitamin, azok segítenek az egészséges szem megőrzésében. Csak figyelj, mert az ilyen Supradynokban a napi adag kb arra elég, hogy a hiánytünetek ne alakuljanak ki, lehet sokkal jobb vitaminokat venni pl Lenkeinél, vagy a Scitec táplálékkiegészítő gyártótól.
2011. jún. 3. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ne dohányozz, ne igyál alkoholt, korán feküdj, keveset számítógépezzél, egyél sok nyers zöldséget és szedjél vitamint.
2011. jún. 3. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Smartguy86 ***** válasza:
Lehet allergiás reakció is, ebben az esetben a kalcium (normális adagban - napi 400 mg) sokat segíthet.
2011. jún. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Rutascorbint kell szedni.
2011. jún. 3. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

*lehet sokkal jobb vitaminokat venni pl Lenkeinél, vagy a Scitec táplálékkiegészítő gyártótól.


Magyarázd már el nekem, mi a jó benne, amikor a mesterséges vitaminok nem is szívódnak fel, cserébe viszont okoznak vitaminmérgezést? Nem a propagandakönyvekből kell művelődni, hanem felfogni, hogy az orvosok (és itt nem a háziorvosra gondolok, hanem a kutatóorvosokra) jobban tudják. Nem Lenkei fogja megmondani a tutit, és c vitaminnal nem lehet sem cukorbetegséget, sem rákot gyógyítani.


De engem nem zavar, nyugodtan mérgezd magad, csak másokat ne bíztass erre nagy tudatlanságodban. A saját egészségeddel játszhatsz, másokéval ne tedd.

2011. jún. 3. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Smartguy86 ***** válasza:

Mindenki abban hisz, amiben akar. Ha neked megnyugtatóbb az orvostudomány "vívmányait" tömni magadba, akkor csináld - de persze az orvos, aki pénzt kap azért, hogy felír neked valamit, az nem propaganda... :D


Én sem mondtam, hogy minden betegségre jó a vitamin. Van, ahol orvosi beavatkozás kell. De a legtöbb esetben szimplán csak az immunrendszer gyengesége miatt alakul ki valami.


Köszönöm, én inkább évekig nem vagyok beteg úgy, hogy szedek vitamint - mert képzeld nincs olyan, hogy mesterséges vitamin. A vitamin egy kémiai anyag, és a paprikában pont ugyanaz az aszkorbinsav van, mint ami a tablettában - ez olyan, mintha azt mondanád, hogy van mesterséges nátrium-klorid, vagy mesterséges szén-dioxid...


Az lehet, hogy nem jól szívódik fel, de még mindig jobban, mint ha az ember nem visz be semennyit. És azért a tapasztalatok azt mutatják, hogy sokan nem visznek be eleget a legtöbb vitaminból - főleg úgy, hogy a gyorsan termesztett, éretlenül leszüretelt zöldségekben és gyümölcsökben alig van vitamin ahhoz képest, ami a régimódi házi terményekben volt.


A mérgezést meg nem tudom honnan veszed. Jah hogy sokan még vitamintabletta nélkül sem isznak elég folyadékot (napi 3-4 litert), úgy nem kell tabletta ahhoz, hogy veseköved vagy más bajod legyen. Megjegyzem a vízoldékony vitaminokat nem lehet túladagolni (a felesleg kiürül a vizelettel!), a zsíroldékonyakból meg csak annyi van ezekben a készítményekben, amiből rendes szedés mellett nem lesz mérgezés.

2011. jún. 3. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy bevérzett-e a szemed (magas vérnyomás, véralvadási zavarok, gyenge érfal, fertőzés, sérülés miatt) vagy vérbő a kötőhártya, pl azért mert nem pislogsz eleget a monitor olvasása közben, nem pihensz eleget, nincs jól beállítva a monitor, kicsik a betűk, stb.. Annak ellenére, hogy számos szemcsepp csökkenti a kötőhártya vérbőségét, pl. Visine, nem használnám a helyedben szemészeti kivizsgálás nélkül.

C-vitaminnal (a Rutascorbinban is megtalálható) az erek falát lehet erősíteni.


olvasd el:

[link]

2011. jún. 3. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)
2011. jún. 4. 09:06
 9/9 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy rosszul fogalmaztam. Nem ilyen bevérzésre gondoltam, nem ilyen egységesen piros a szemem, hanem csak azok a kis erek látszanak. Valószínűleg abban igazatok van, hogy keveset pislogok, de most már oda fogok figyelni rá. Köszi a többi tippet is!
2011. jún. 4. 09:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!