Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres szemműtétről tapaszatl...

Lézeres szemműtétről tapaszatlatokat kérnék, kinek ajánlott?

Figyelt kérdés
2011. jún. 8. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Látásjavító klinikák (komolyabbak) honlapján vannak gyorstesztek, amiket kitöltve megtudod, neked ajánlott-e, szabad-e, mire számíthatsz. Ezt később orvosi vizsgálat még felülírhatja természetesen.


Nekem rossza szemem és gondolkodtam a műtéten, de a baráti és rokoni körömből annyi embernek (legalább 15-nek) volt vele rossz tapasztalata, hogy úgy döntöttem, elvagyok én kontaktlencsével, nem kockáztatok. Természetesen olyanok is vannak, akiknek meg csupa jó tapasztalataik vannak és ajánlják: igazából csak az orvosi vizgsálat dönmtheti el, hogy neked sikeres lehet-e, na meg a jószerencse. De a mérleg sose billen el semelyik oldalra :)

2011. jún. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy válaszoltál.

Az én ismerettségi körömben pedig csak jót mondtak eddig.

De pont ezért érdekel másnak is a véleménye.

2011. jún. 9. 07:47
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Lassan egy éve volt lézeres szemműtétem Szegeden. Mindkét szemem -3 dioptriáról csinálták meg (egyszerre). Most tökéletesen látok semmi mellékhatás nem volt (talán egy kicsit könnyebben kiszárad a szemem, de nem vészes). Nekem csak jó tapasztalataim vannak: a doktornő nagyon rendes és hozzáértő. A legjobb befektetés volt ez a 200 ezer forint.

A műtét előtt 3 nappal volt egy teljes körű felmérés (amit önmagában is megcsinálnak 5000 Ft-ért), ahol mindent kivizsgálnak (kb 2 óráig tartott) és ha nem vagy alkalmas a műtétre itt biztos kiderül. Amúgy azt hiszem annyi a feltétel, hogy 1 éven belül ne romoljon több, mint 0,25 dioptriát a szemed, ezt érdemes egy régebbi szemészeti lelettel igazolni. A hályog és egyéb elváltozások is kizáró okok lehetnek.

2011. jún. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszodat!!
2011. jún. 19. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!