Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Elmenjek orvoshoz? (szemgyulla...

Elmenjek orvoshoz? (szemgyulladás)

Figyelt kérdés
Soha semmi baj nem volt még a szememmel, ezért nem tudom, hogy kiröhögnek-e az orvosok, ha egy ilyen panasszal elmegyek a szemészetre. Harmadik napja fáj a szemem, de inkább fent a szemhéjam. Napközben elviselhető, este szokott jobban fájni, mert akkorra már megerőltetem. Szerintem úgyis csak vmi szemcseppet írna fel, meg pihentetni kéne, de mivel vizsgaidőszak van, muszáj tanulnom, így csak 4-5 órát alszom naponta. Esetleg lehet vmi komolyabba bajom? Vagy elmúlik magától?
2011. jún. 21. 11:18
 1/4 anonim ***** válasza:
Fogalmad sincs, mi bajod, úgyhogy mindenképpen menj dokihoz. Ilyen-olyan kezeletlen gyulladások maradandó károsodást okozhatnak nagyon könnyen. A "vmi" szemcsepp ettől véd meg. Előre mondom, hogy a recept nélkül kaphatók a "nem használ, nem is árt" kategóriába tartoznak.
2011. jún. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
mindenképp azt javaslom, keress fel egy szemorvost, már csak a biztonság kedvéért is. jobb megelőzni a bajt, minthogy most elhanyagolod és késobb ezmiatt komolyabb probléma lép fel. Lehet tényleg csak a megerőltetéstől van, de ez ellen is véd a szemcsöpp, és azt mondom még örulhetsz ha csak szemcseppet ir fel, mert ez azt jelenti nincs komolyabb baj.
2011. jún. 21. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Rendben, köszi mindkettőtöknek. :) Tényleg csak azért gondolkodtam el rajta, mert még soha nem voltam szemorvosnál (iskolai látásvizsgálatoktól eltekintve), nem tudom milyen panaszokat kell komolyan venni.
2011. jún. 21. 11:32
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem fog egyik orvos sem kiröhögni, ha 3 napja fáj a szemed, akkor menj a szemészetre, lehet egy belső árpa is a szemhéj alatt, de majd a doki megnézi és ad rá valamit. A szemproblémákat nem jó elhanyagolni.
2011. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!