Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Létezik olyan, hogy 2,5-ös...

Létezik olyan, hogy 2,5-ös tórikus lencse?

Figyelt kérdés
Fontos a kérdés. Azt tudom,hogy 2,25-ös meg 2,75-ös van,de valahonnan valaki nem találkozott még 2,5-össel? A párom szeme ugyanis az egyik annyi cilinderes és emiatt csak fél szemével lát jól a lencsében, ahol voltunk azt mondták,hogy nem lát tisztán,de szokja meg :S Ez nem túl bíztató. Nem tudnak adni a "méretébe".
2011. júl. 5. 09:10
 1/3 A kérdező kommentje:
Kontaklencsébe gondolkozunk, ha enm lettem volna túl egyértelmű (bár az előző szemésze aki egy kontár volt azt mondta szemüveglencse sincs ilyen...de miért nem???)
2011. júl. 5. 09:11
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha a szemuveg dioptriaja a 2.5 cylinder akkor az kontaktlencseben kevesebb lesz valoszinuleg. De ha veletlenul megsem akkor jarjatok addig az optikakat amig vki nem ad akkora lencset. Mivel minden optika mas es mas gyartotol szerezheti be a lencseit ezert elofordulhat hogy talaltok. Meg keressetek egy olyan optikat ahol jo az orvos. Meg ha veletlenul nem talalnatok, de a masik szemere megvan az a dioptria ami kell, es a fel cylinder helyett csak negyed cylinder van a masik szemen, de a sperikus dioptria jol van megadva, akkor a ket szemes latasa elmeletben meg jo. Tehat ne egy szemmel nezegessen.
2011. júl. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kontaktlencsében nem kell pontosan a tórikus erősséget tudni, hiszen ráfekszik a szemre, ezzel már ki is egyenlített egy bizonyos mértékű egyenetlenséget. Tehát jó lehet a 2,25 is, persze nem tudom, hogy ő hogy lát vele.
2011. júl. 8. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!