Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Miért nem tudják megmondani,...

Miért nem tudják megmondani, hogy mi a bajom?

Figyelt kérdés
Szemüveges vagyok, más másodiktól(asszem).Minden tavasszal és nyáron a szemészeten vagyok egy csomó időt, mert könnyezek, bepirosodok, és váladékozik a szemem. Allergiatesztem már volt ; vérből nézték:az jött ki, h semmire. Nézték a bőrtesztet: azt hozta ki, h a poratka, lisztatka, és házipor, de ezeknek mind télen van a szezonja.A szemész nem tudja sosem pontosan, és csak kísérletezünk, hogy mikor melyik szemcsepp válik be. Nagyon csúnya a szemem, ha van vkinek vmi tippje, kérem írjon! Olyanra is gondoltam már, hogy Magyarországon ha lenne egy nagy szemészeti kórház(olyan mint Debrecenben a tüdő vagy szívkóráz, nem tudsom melyik van ott.) oda is elmennék, csak írja meg valaki, h hol van!
2011. júl. 11. 19:48
 1/9 anonim ***** válasza:
A problámád nagyon összetett. Ne hagyatkozz szemésznek nevezett sintérekre, hanem keress egy elismert szemészt, aki majd segít. Ne kisérletezz, illetve ne hagyd, hogy kisérletezzenek rajtad. A látásod is rámehet.
2011. júl. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

:D Első hozzászóló!

Megmondanád, hogyan kell megállapítani egy diplomával rendelkező orvosról, hogy valóban jó szakorvos, vagy "sintér"?

Ha valaki bemegy egy szakrendelésre, ott azért már csak képzett szakorvossal találkozik, nem hiszem, hogy látatlanban kellene így kategorizálni őket.

2011. júl. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szia Budapesten van a szemészeti klinika, esetleg próbáld meg ott.
2011. júl. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak elismert szemészek. Hogy csak egyet mondjak: Zalaegerszegen dr.Szalczer. Ő Amerikában is tart előadásokat, profeszori rangban van a zalaegerszegi kórházban és a keze alól kiváló szemészek kerülnek ki. Körülbelül ilyenre gondoltam. Olyant keress, akinek vannak referenciái, a betegek tódulnak hozzá és elismerik szaktekintélynek.
2011. júl. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
A magyar szemészeti szakma meglehetősen jó. Egy steril, visaszatérő gyulladás mögött sok dolog lehet. El kéne menni a legközelebbi klinikára (BP. 1., II., Szeged, Pécs, Debrecen), vagy megyei kórházba. Vannak az ellátásnak szintjei, és nem mindenre elég a legközelebbi szemészeti szakrendelő...
2011. júl. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

miskolci vagyok, anyukám a megyeben dolgozik, és oda is járunk állandóan. ami van a Malomszögön, ott is voltunk már, de oda azért nem szoktunk menni, mert kell várni.

Most a kórházban a doktornő felírt egy szemcseppet.használom már napok óta, de a pirosságot sem viszi le rendesen, pedig azt mondta a dokinö. Így nem szívesen megyek persze az utcára sem

2011. júl. 12. 10:08
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt írod: "... a pirosságot nem viszi le rendesen" Ezek szerint valamennyit már javult, csak még adj neki időt, olyan csodaszer nincs, amelyik percek, órák alatt hat. Légy türelmes!

Persze ha már nem bízol a további javulásban, akkor valóban érdemes lenne elmenni egy másik dokihoz is. Most, hogy vége a sulinak, az sem okozhat gondot, ha ott várni kell. Valószínűleg azért, mert sokan vannak, tehát sokan tudják úgy, hogy ott "érdemes várni".

2011. júl. 12. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ajánlom írj egy e-mailt vmelyik Normális dokinak - már adtak tanácsot kinek hol, és egyeztess időpontot vele. Sajnos sok az idióta a kisebb településeken, vagy sima kórházakban.
2011. júl. 12. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én is a budapesti klinikára járok félévente mert vszemüveges vagyok!ajánlom neked!sokat javult a szemem!
2011. júl. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!