Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olyan progi, játék vagy...

Van olyan progi, játék vagy valamilyen weboldal, ami szemet edzi?

Figyelt kérdés
2011. júl. 13. 09:12
 1/5 anonim ***** válasza:
19%
Minden progi, játék és weboldal RONTJA a szemet. A monitor bámulása is.
2011. júl. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Meg a TV-zés is.
2011. júl. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A legegyszerűbb szemedzés a következő (szemész által javasolt):

Nézz ki az ablakon, és először egy közeli dologra fókuszálj, majd egy távolira, amik lehetőleg nagyjából egy vonalban legyenek (de persze nem baj, ha nem). Ezt váltogasd.

Ha nagyon unatkozok, akkor előfordult már, hogy az ujjam (mintha pl a körmöm nézném:D) és az iroda/szoba másik végébe fókuszáltam felváltva. :)

2011. júl. 13. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Smartguy86 ***** válasza:
100%

09:26 - Ez baromság. Régen volt így, amikor még a CRT TV-k és monitorok voltak elterjedtek. Azok ugyanis a képet állandó vibrálással frissítették, ami fárasztotta a szemet, mint egy stroboszkóp. Az új LCD-k már úgy frissítik a képet, hogy az egyes képpontok egészen addig nem váltanak színt és fényerőt, amíg az illető képpontnak nem kell más színűnek lennie! Tehát az LCD nem vibrál!


Ugyanakkor! A CRT és az LCD is rontja a szemet, amennyiben:

1. Rossz megvilágítás mellett, sötétben használják, mivel a pupilla kitágul

2. A használója elfelejt pislogni, amitől a szemgolyó kiszárad

3. A monitor olyan elhelyzésben van, ahol a fényviszonyok terhelik a szemet, pl: ablak előtt, ahol szembe süt a nap.


Aki ezeket betartja, annak nem fog elromlani a szeme a monitortól. Én lassan már 18 éve használok számítógépet (CRT és LCD monitorral egyaránt), úgy hogy napi több órában, és még mindig tökéletesen látok messzire is, közelre is.

2011. júl. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
a kérdésre a válasz.NINCS.bár a mai modern monitorok képernyője nem ANNYIRA rontják a szemet,de ne egészséges.Én szemüveges vagyok és folyamatosan egy óránál többet nem tudok a gép előtt ülni,mert belefájdul a fejem.
2011. júl. 19. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!