Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemtorna! Nincs különbség a...

Szemtorna! Nincs különbség a közeli-távoli tárgyak között!?

Figyelt kérdés

Szemtornát végzek és van egy olyan gyakorlat ami a fókuszáláson alapszik. Egy tárgyat kell kiválasztani, ami kb 30 cm-re van és egy másikat ami 3 méterre. Ezeket kell váltva nézegetni. A problémám az, hogyha a távolabbira fókuszálok akkoris az elsőt látom jobban, sőt, semmi különbség nincs a két nézés között. Ha a hátsót nézem akkor ugyanolyan élesen látom a közelebbi tárgyat, mint amikor a közelebbire fókuszálok. - dipotriás szemem van.

Mi a teendő ilyenkor? Miért van ez?


2011. júl. 28. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Jól mérted a távolságokat? 30cm egy átlagos vonalzó hossza, 3 méter meg kb. 4 kényelmes lépés.
2011. júl. 28. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, jól mértem.
2011. júl. 28. 13:22
 3/8 anonim ***** válasza:

gondolom ezért kell tornáztatni (ha ez valóban beválik).

Mert normális esetben tud fókuszálni a szem a közeli és a távoli tárgyakra és egyszer a távoli, egyszer a közeli éles. Neked sosem volt ilyen?

2011. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem fókuszálsz, csak hol az egyiket, hol a másikat nézed. :))

Próbáld ki: nyújtsd ki a karod, és forditsd magad felé a mutató ujjad, hogy lásd az ujjlenyomatodat, minden kis barázdát. Hozd közelebb a kezed kb. fele olyan távolságra, de az ujjlenyomatod folyamatosan lásd, ne homályosodjanak el a barázdák. Érzed ahogy dolgozik a szemed?

2011. júl. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
...csinálhatod fél szemmel is, hogy ne bandzsits, csak váltogasd néha, hogy mindkettő tornázzon.
2011. júl. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy valóban nem fókuszálok eléggé! Kipróbáltam a barázdás megoldást, jónak tűnik, csak az a gond, hogy 20 centi távolságnál már nem látom a vonalacskákat. Tehát nem tusom kinyújtani a kezem, úgy hogy lássam.


Ismertek még ilyen fókuszálási gyakorlatokat?

2011. júl. 28. 13:33
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
egyébként szerintem - bár nem vagyok orvos, nem értek hozzá - a szemüvegek, ha van külön olvasó és távolbanéző, csak hozzászoktatják a szemet, hogy nem kell fókuszálni, és elgyengülnek a fókuszálóizmok, amik a szemlencse alakját változtatják. Ezért jobb lehet a tornáztatás szemüveg helyett, de mondom ez csak a saját sarlatán elképzelésem.
2011. júl. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Na jó, az ujjlenyomat talán túl apró, de a lényeg, hogy valami finom részletet próbálj keresni a közeli és a távoli tárgyon is, mert úgy ellenőrizheted, hogy valóban ráfókuszáltál. Akár rajzolhatsz is rájuk valamit vékony ceruzával, de akkor tényleg élesen lásd a vonalakat hol az egyiken, hol a másikon.
2011. júl. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!