Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Picit sárga szemem fehérje,...

Picit sárga szemem fehérje, ez utalhat HPV vírusra?

Figyelt kérdés

Tegnap anyum mondta h nézzek a szemébe, és utánna mondta h nekem egy kicsit sárgásak szemeim és menjek el a dokihoz, majd én is megnéztem de csak egy nagyon picit sárgák. Holnap labor vizsgálat... vérvétel és vizelet. Ez utalhat HPV-re? mert anyum ezt mondja, de én utána néztem most neten és nem találtam erre utaló információkat. Nem dohányoztam soha.

18/F


2011. aug. 4. 17:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Májbetegségre utalhat.
2011. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 ava87 ***** válasza:
Ez millió más dologra is utalhat, a HPV-nek nem hallottam, hogy ez lenne a tünete. Akár valami májbetegség is lehet a háttérben.
2011. aug. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

HPV-vel nem hiszem, hogy összefüggésben lenne a sárgás szem.


Májbetegségek, mint a hepatitis és a cirrhosis, okozhatják a szem ínhártyájának sárgulását. A szín az epefesték összetételének köszönhető, amely a hemoglobin (az oxigént szállító molekula a vörös vérsejtekben) lebomlása során jön létre. Az orvosok a scleral icterus kifejezést használják a sárga szem jelölésére, pedig valójában nem a szem ínhártyája sárgul be, hanem a kötőhártya. DE ez még nem jelenti azt, hogy Neked ilyen bajod van!


Várd meg a laboreredményeket, és addig ne keress magadban bajt! :)

2011. aug. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Én se hallotam nagyon erről h a májat támadná, de majd holnap kiderül...
2011. aug. 4. 18:08
 5/16 anonim ***** válasza:

Összekevertek valamit a HPV nem támadja a májat.

De ez a tünet a sárga szemfehérje MÁJBETEGSÉGRE UTALHAT!

Ezért küldtek el laborba.

2011. aug. 4. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :) A doki a májnak a területét meg nyomogatta és kérdezte h nem fáj vagy valami és mondtam h nem... szóval majd holnap a labor után okossab leszek.
2011. aug. 4. 18:14
 7/16 anonim ***** válasza:
HPV biztosan nem. Lehet Gilbert, ami egy gyakori, ártalmatlan elváltozás. Időnként átmeneti sárgaságot okoz.
2011. aug. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Alkoholt fogyasztasz?
2011. aug. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
nem, vagy is csak ritkán szoktam és akkor is csak keveset... max 1 doboz sör.
2011. aug. 4. 23:48
 10/16 anonim ***** válasza:
Nah mi az eredmény?
2011. aug. 6. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!