Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Megmérték a szem belnyomásomat...

Megmérték a szem belnyomásomat, a jobb szem 22hgmm a bal oldali 18 hgmm-volt, azt mondta az orvosom, hogy nyílt zúgu zöldhályog van a szememen. Van-e arra esélyem, hogy valaha meggyógyul, vagy örökre szemcseppet kell alkalmaznom?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 10. 18:59
 1/4 anonim ***** válasza:
73%
Nem akarlak elszomorítani, de a 22 már elég sok. Anyukámnak hosszú évek óta van glaukómája, szemcseppeket használ. Mi még nem hallottunk olyanról, akinek spontán meggyógyult volna, persze nem mondom, hogy nem lehet ilyen. Aztán hátha lesz valami új gyógymód:) mindig hinni kell benne. Anyunak kétszer lézerezték a jobb szemét és egyszer beígértek egy rendes műtétet is, de azt nem engedte, végül megúszta. Nem szabad nehezet emelni, cipekedni, erőlködni, amik a szemnyomás emelkedésével járnak, vérnyomásra figyelni, de ezeket biztos mondta a doki.
2009. ápr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sajnos ettől tartottam, időnként szokott magas lenni a vérnyomásom, sajnos.
2009. ápr. 10. 19:15
 3/4 anonim ***** válasza:
64%
Gondoltam. De azért jól karban lehet tartani és tényleg nem akartalak ezzel megijeszteni, mert az érték szinte napról-napra változik, sok minden befolyásolja, szóval ebből nem szabad kiindulni, hogy most annyi volt.
2009. ápr. 10. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem születésem óta van. A nagy nyomás roncsolja az idegeket. Én szemcseppet használok. Úgy tudom,hogy nem lehet gyógyítani csak megállítani. Bár lehet, hogy őssejt beültetéssel, már ez is gyógyítható, de ahhoz jó vastag pénztárca kell húszezresekkel.
2009. júl. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!