Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit jelent ez a szemvizsgálat...

Mit jelent ez a szemvizsgálat eredmény?

Figyelt kérdés

Ma voltam vizsgálaton és ezt kaptam:

J: sph 00,50 cyl 00,00 ax 0 pd 30

B: sph 00,25 cyl 00,75 ax 165 pd 31

Az van odaírva hogy távoli szemüveg. Akkor ez most pluszos vagy minusz? mert azt mondták hogy plusz, de az közeli nem? Meg hogy a cilinder az minusz? de ez hogy lehet? meg mi az az ax meg pd?

Köszi a segítséget:)


2011. aug. 10. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Az egyik szemed 0,5 amire nem kell cilinder, a másik 0,25 és 0,75 ös cilinder kell rá +-os, mert én közellátó vagyok és minuszos, azért, mert nekem távolítja a dolgokat és élesíti, neked közelebbre hozza és élesíti. A 3. szám nem tudom mit jelent.
2011. aug. 10. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A cilinder a szemlencse görbülete, hogy nem gömbölyű, hanem mondjuk ovális, nekem meg +-os a cilinder a szemüvegemen!!!
2011. aug. 10. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszi:) Akkor jól értelmeztem amit ott mondtak, csak a papíron nem tudok kiigazodni:) Most már csak az ax a kérdés, mert a pd-re rájöttem: vmi pupillatávolság vagy mifene:) Amúgy ez a cilinder dolog eléggé zavaró:S
2011. aug. 10. 21:02
 4/4 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/egeszseg__szemproblemak__74183..

Itt talán kapsz rá választ, itt írnak róla többen is!!!

2011. aug. 10. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!