Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van olvasószemüvegem már egy...

Van olvasószemüvegem már egy éve, de mégis kínzó fejfájás gyötör. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Szóval mielőtt elmentem szemészetre rengeteget fájt a fejem és a szemem a sok olvasástól (bölcsészkaron vagyok, nagyon sokat kell olvassak)Megvizsgáltak, de úgy éreztem nem értette meg a doktornő, hogy látok tisztán mindent, csak nagyon hamar megfájdul a fejem és elfárad a szemem. Tehát csak olvasószemüveget kell hordanom, azt is szigorúan olvasásra, és órán jegyzetelésre. Lehet az a probléma, hogy olvasószemüveg, de én gépezésnél is használom? De lényegében gépről is olvasok, szóval nem értem mi lehet a gond.
2011. szept. 8. 14:05
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem leírni, hogy először azt mondták nincs is szükségem semmilyen szemüvegre(mert el tudtam olvasni a számokat a vizsgálat során).
2011. szept. 8. 14:09
 2/5 anonim ***** válasza:
És a szemüveg viselése után megszűntek a fejfájások? Az is lehet, velem is ez volt, hogy hamar romlott a szemem. Egy év nagy idő! Szerintem azóta romlott a szemed. Vissza kéne menni, megvizsgáltatni. De szedhetnél ilyen szemvitaminokat is. Meg van szemtorna is. Hamar kifáradnak a szemizmaid. Hát igen, gyengék. Menj egy másik szemészhez. Sőt, esetleg magánorvoshoz. Mindenképp egy lelkiismeretest keressél. És mond el a problémáidat. Ha szem kizárva, tovább kell kutatni, mi lehet az oka. Így élni nagyon nehéz. Lehet az is, hogy migréned van. Bár nyilván az egyetemi sok olvasás, írás nem tesz külön jót neki. Szüleid szemüvegesek?
2011. szept. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A feszult fejfajas altalaban a nyak es fejizmok erzelmi stressz hatasara fellepo megmerevedese. Fizikai stressz, pl. a szem megeroltetese, a fogak vagy az allkapocs betegsegei, de lehet a hatgerincproblema is.

Onkontroll!

Testtartas pl. amikor ulsz, helyesen ulsz, mivel egy rossz tartas is okozhat hasonlo tunetet.

Emesztorendszer stb., tehat igy sorba kell ezeket megfigyelni, es elmenni egy orvosi kivizsgalasra, igy fogod tudni az okot kideriteni, es aztan tudod kezelni.

2011. szept. 8. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Az orvosok mindenre szemüveget írnak fel. Csatlakozom a kettővel előttem szólóhoz. Én biztos elmennék magánorvoshoz. Én munkámból kifolyólag nagyon jól ismerem a szembetegségeket... egy nap megfájdult a szemem. Elmentem az SZTK-ba, kaptam egy csini szemüveget, de mondtam az orvosnak, hogy szerintem ez gyulladás lesz. "Megköszönte a segítségemet", kezembe nyomta a receptet a szemüvegről. Bejelentkeztem a szemészeti klienikára, ahol kérésemre alaposan megvizsgáltak és kiderült, hogy a szemem mögött van gyulladás. Az első orvos arra sem vette a fáradtságot, hogy kiderítse igazam lehet-e...

Na mindegy. Fontos, hogy ne csak a táblát olvastassák le veled, mert az nem jelent semmit. A látásélesség 1 a 7 látási funkció közül+ott vannak a különböző szemészeti elváltozások (a szem struktúrájában) amit a vízustábla csak akkor mutat ki, ha már nagyon nagy a baj. Az orvosok rendkívül elfoglaltak, átl. 3 perc jut 1 betegre... szerintem ez magáért beszél. Nem az ő hibájuk, inkább a rendszeré...


Jobbulást kívánok!

2011. szept. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Azért egy jó optikust is felkereshetnél.
2011. szept. 10. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!