Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemtengelyferdülés fix...

Szemtengelyferdülés fix látásromlás, vagy változó?

Figyelt kérdés
Nos az én esetemben nagyon változó, elvileg a jobbik szemem -0,5 és cilinderes, vagyis enyhe rövidlátó asztigmiás vok, de van hogy mikor felébredek, akkor majdnem hogy tökéletes a látásom, viszont azt olvastam erről a szembetegségről, hogy ilyenkor kicsit elipszis alakú a szemgolyó, nos akkor ez a napok folyamán változhat? Mert nálam sokszor hőmérséklettől, időtől, csak úgy spontán változó a látásélesség. Van hogy felkelek és már rögtön rossz, van hogy sokáig jó. Normális dolog ez asztigmiánál? Mert már lassan 1 éve, hogy szemüveget írtak fel, persze nem hordom már egy jó ideje, és még mindig nem fixálódott ez az állapot, de nem is romlott.
2011. szept. 17. 00:02
 1/2 anonim ***** válasza:
A cilinder ertek nem valtozik meg egy napon belul. Ugyan olyan ertek mint a 0.50 dioptriad. Ott van es kesz, ha szerencsed van akkor nem no. Am az h reggel jobban latsz, az azert lehet, mert pici a dioptria, es reggel meg nincs lefaradva az agyad, tehat egy picit jobban tudsz oszpontositani. Am majd ha nagyobb dioptriad lesz ugyanolyan rosszul fogsz latni mindig, de gondolom azt azert nem varod.
2011. szept. 17. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Most éppen 20/F vok, a bal szemem jó, és úgy néz ki sokáig azért nem vettem észre a romlást, mert a bal szemem kompenzálta a rosszat, ezt véletlenül vettem észre 1x, amikor külön-külön néztem egy szöveget mindkét szememmel, de ki tudja hány éve már ilyen az állapot, azt tudom, hogy az erősebb fényeket mindig is szétúszva láttam, főleg a kéket, gondolom messzebbről.
2011. szept. 17. 14:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!