Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mindegy milyen a kontaktlencse...

Mindegy milyen a kontaktlencse ápoló folyadék?

Figyelt kérdés
Három hónapra elegendő kontaktlencsét kaptam folyadékkal együtt, de az már kifogyóban van. Muszáj olyan (iwear all in 1 basic) folyadékot vennem, vagy jó másfajta, gyógyszertárban kapható folyadék is? Illetve, ha most elkezdem a lencsét az iwear-rel tisztítani, de időközben elfogy és egy más fajtát veszek és azzal tisztítom tovább a lencsét, lehet valami baj?
2011. okt. 9. 19:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Én 12 éve Opti Free-t használok, mostanában a legújabb Replenish változatot.

Netről rendelem, teljesen meg vagyok vele elégedve.


Kétszer próbáltam mást, amikor nem árultak a boltban valami olcsóbbat vettem, nem emlékszem mi volt, de az zavarta a szemem.

A barátnőmét is próbáltam, ő asszem Renut használ, az sem rossz de maradtam ennél.


Állítólag valamilyen Rossmannban kapható olcsó folyadék is jó de még nem mertem kipróbálni, inkább nem a szememen spórolok.

2011. okt. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. :) A betanításnál azt mondták, hogy nem ajánlják az ilyen Rosmann-os, és DM-es folyadékokat, ezért gondoltam, hogy gyógyszertárban kaphatót veszek, hátha olcsóbban kijön, mint ez a mostani.
2011. okt. 9. 20:24
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Az optikában természetes hogy nem ajánlanak semmit ami nem kapható náluk, de a Rossmannos folyadék sokkal jobb mint mondjuk a ReNu, pedig az elég nagy márka meg minden. A Rossmannos folyadék meg külföldön elég ismert és szeretik is, csak nálunk buták az emberek és azt hiszik az a jobb ami drágább... ami elég nagy hülyeség. Sok félét próbáltam már évek során, de a Rossmannos bevált, olcsó is, jó is.


Amúgy annyi a lényeg hogy kétféle folyadékot összekeverni nem szabad. Tehát használhatsz másfajtát bármikor, csak ne keveredjen két fajta.

2011. okt. 9. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Persze, nem is gondoltam kevergetésre, csak hogy pl. hónap közben kifogy a folyadék, egyik nap még a mostanit használom, másik nap meg már az újat... Egy hónapja használok lencsét, szóval ilyen téren kezdő vagyok még, ezért kérdezem tapasztaltabbak véleményét. :)
2011. okt. 10. 08:36
 5/6 anonim ***** válasza:

Gyógyszertárban mennyibe kerül a folyadék?

Én mindig netről rendelem, úgy egész olcsón kijövök az optikai szalonokhoz képest és mostanában még ajándékot is szoktak küldeni :)

2011. okt. 10. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem tudom, még nem néztem utána, egyelőre annyira még nem sürgős, mert van a régiből. :)
2011. okt. 10. 10:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!