Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemészetre kell menjek? Vagy...

Szemészetre kell menjek? Vagy ez majd elmúlik? Pár hónapja sokat romlott a szemem, és nem látok olyan élesen mint az előtt.

Figyelt kérdés
Pár hónapja észre vettem hogy romlott a szemem, nem látok annyira tisztán, és élesen mint az előtt. Pedig az előtt nagyon jó volt a szemem. 17 éves vagyok.
2011. okt. 13. 19:08
 1/4 A kérdező kommentje:
Az lemaradt, hogy az utóbbi időben rengeteg gépezek. Lehet hogy emiatt van szemproblémám? Nagyon nem szeretnék szemüveget hordani, de ha ezen múlik, akkor abba hagyom a gépezést is, és csak kevés időt töltök el vele.
2011. okt. 13. 19:17
 2/4 anonim ***** válasza:
Tutira szétcseszted a szemed a gépezéssel, túlerőltetted. Meg lehet, a monitor se jól van beállítva, vagy alapból vibrál, ócska.
2011. okt. 13. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szemészet vagy optikák, mivel október a látás hónapja sok optikákban is ingyen megnézik a szemed.

És már nem azért, de feltalálták a kontaklencsét, ha a szemed meg romlott a semmitől nem lesz jobb, csak nem fog tovább olyan látványosan romlani ha nem gépezel.

2011. okt. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

A gépezéstől simán romolhat a szemed, nem is keveset (nekem is ezért romlott, de amióta ez a drága Benq (full hd, led, lcd) monitorom van, azóta sokkal jobb, és a szemem se fáj annyira.) A kontaktlencse irritálni fogja a szemed (néha fáj, bevörösödik), arra készülj fel, én inkább szemüveget javaslom, nekem is az van, egy idő után megszokja az ember, ha meg koszos lesz, egy megfelelő szemüvegekkel foglalkozó boltban beruház egy 3-400 forintos kendőre, azzal meg simán áttörli, és jó is. Sokféle keret közül tudsz választani, biztos találsz olyat, ami tetszik majd (Az én szemüvegem 30 ezer forint körül volt, kerettel együtt). :)

Egyébként a szemed most már nem lesz olyan, mint rég (javulni sose fog), de van egyfajta lézeres kezelés, ahol a szemed dioptriáját csökkenteni tudják, ezáltal messzebbre látsz, és élesebben is. Ez ha jól tudom olyan 2-3-400 ezer körül van, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, viszont azt is hallottam, hogy így könnyebben megtámadják a szemedet a betegségek, de ez se biztos annyira...


Remélem segítettem valamit. :)

2011. okt. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!