Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan szabadulhatnék meg a...

Hogyan szabadulhatnék meg a szemüvegtől?

Figyelt kérdés

9 éve vagyok szemüveges és egyszerűen már nagyon tele van vele a tököm. Ugye ismeri mindenki azt a közhelyes dolgot, hogy "ha szemüveges vagy, megnő a tekintélyed." Na, ezt még véletlenül se higgye el senki. Attól még, hogy egy amerikai filmben az volt, attól még távolról sem igaz. Elmondom hogy megy ez manapság. Amint felveszed, kvázi egy céltáblát pingálsz magadra. Most persze a sok jóarc rávágja, hogy "há ez nem igaz". Nos, há ez igaz.

Ez egyszerű. Szemüveg = rosszul látás, rosszul látás = gyengeség, gyengeség = cikizés. Egy szemüveg ellensúlyozásához legalább 50 kiló izom kell, de akkor is, csak azért az egy átkozott okért nem bántanak, mert félnek tőled.

Ebből persze nem azt kell levonni, hogy mindenki, aki hordja, az az én csónakomban evez. Nem kell általánosítani. Nyilván sokaknak bejön, sokaknak tetszik, de ne mondja senki, hogy nincs olyan, akinek nem. Rengeteg embernek jól áll, remekül passzol hozzájuk, de én nem ebbe a csoportba tartozom.

Rengeteg dologban akadályoz. Évek óta szeretnék sportolni, de ezzel a hátulütővel a sport csak az úszásra korlátozódik. Elegem van abból, hogy nem mehetek a barátaim közé rendesen sportolni. Elegem van, hogy a fölös energiáimat egyedül kell levezetnem, mert "kinek kell egy pápaszemes a csapatba, biztos tök béna." És abból is elegem van, hogy sokak keresztülnéznek rajtam, vagy rosszabb esetben jól kiröhögnek. Az meg persze dob még egy csavart labdát, hogy a szemüveg az aránylag jó tanulmányi eredménnyel komótosan belepottyant a stréber kategóriába.

A lényeg, minél gyorsabban le szeretném tenni az üveget. Ezt persze nem alkoholista értelemben kell érteni. Bármi jöhet. Gyógyszer, speckó kaja, szemtorna, csak hatásos legyen, ha sokáig tart, mire bejön, akkor is. Nem kell a hegyiduma, hogy szemüveggel is lehetsz szép meg ilyen blabla. Igen, sok ember szép vele, de nekem nem áll jól.

A poénkodni kívánó egyedek kíméljenek, és előre kösz az értelmes, azaz ÉRTELMES válaszokat.


2011. okt. 25. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne hülyéskedj. Létezik olyan, hogy kontaklencse! Külsőleg nem látszik, és bármilyen sport űzhető vele. Ilyen egyszerű. Válts kontaklencsére.
2011. okt. 25. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Hát először is hány éves vagy?

18-20 év alatt nem ajánlott a szemműtét.

A kontaktlencse viszont kiváló megoldás!

Ha még gyerek vagy és a szüleid tartanak el: a szüleid tudják, hogy ez Téged ilyen rettenetesen zavar? Beszéltél nekik erről?

Egyébként teljesen átérzem a problémád, én 10 éves korom óta vagyok rövidlátó, 5,5-es szemüvegem volt. 18 évesen lett kontaktlencsém, 22 évesen műttettem meg a szemem. Már a kontaktlencse is szuper volt, de a szemműtét óta... el sem tudom mondani, micsoda érzés!

35/N

2011. okt. 25. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Bizonyára remek érzés lehet.

Igazából gyerek vagyok, szám szerint 16 éves. A szüleim tudnak a problémámról, rajta vannak az ügyön, de eddig nem sok eredménnyel. A kontaktlencse valóban jó megoldás, de olyan sok rosszat hallottam róla, hogy inkább ez az ötlet marad a zsebben. Lehet, hogy jó, még gondolkodom rajta.

2011. okt. 25. 14:52
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sok rosszat hallottál a lencséről, hidd el, az a ritka, ha vkinek nem jön be. A szem pedig csak a nem megfelelően használt/ápolt lencsétől gyulladhat be, pl.

Próbáld ki, nem vesztesz vele semmit, ne félj tőle!

Ja, és nekem napi 2*2 percet "vett el az életemből" a kontaktlencse be/kirakása és ápolása.

2011. okt. 25. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Valójában jó lenne, csak a valódi célom az, hogy megszüntessem az efféle segédeszközök használatának a szükségét. Nem sok olyat hallottam, hogy valakinek csak azért javult meg a látása, mert szemüveget, vagy kontaktlencsét hordott. Tudtommal ezek nem javítanak a látáson, sőt egy minimális szinten rontják is. Olyan mint a mankó. Segít járni, de csak ettől még nem fog gyógyulni a láb.
2011. okt. 25. 15:53
 6/7 anonim ***** válasza:

Ebben az esetben marad a lézeres műtét, elég drága, de hatásos.

Én kontaktlencsét hordok, szerintem semmi gond vele, észre sem veszed egész nap. Nem kell foglalkozni vele, csak este kivenni, reggel berakni.

2011. okt. 25. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha a célod a teljes gyógyulás, azon kizárólag a műtét segít, de ahhoz még fiatal vagy, még változhat a szemed.

A lencse igaz, hogy mankó, de nem ront a szemeden, ez miatt ne utasítsd el.

2011. okt. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!