Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Néha a látóterem legszélén...

Néha a látóterem legszélén felvillanni látok egy narancssárga fényes gömböt. Mitől lehet ez?

Figyelt kérdés
Mindig ugyanott jelenik meg a jobb szemem látóterének jobb legszélén. És először meg is ijedtem, mert azt hittem gömbvillámot láttam, azóta viszont attól félek, hogy le fog válni a retinám. Szerintetek mit tegyek?
2011. dec. 2. 22:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem keress fel egy orvost.
2011. dec. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
De már azt hiszik rólam, hogy hipohonder vagyok, annyiszor voltam orvosnál...
2011. dec. 2. 22:09
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos vagyok benne, hogy az orvosnak is előadtad ezt a l3 fog válni a retinám dolgot.. Ezért nem vesznek komolyan.


Tessék elmenni egy orvoshoz, elmondani a problémádat. De semmi többet ne mondj.

2011. dec. 2. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem! Képzeld tévedsz! Ezzel még sosem voltam orvosnál, és most már majd csak akkor megyek, ha nagyon muszáj.
2011. dec. 2. 22:17
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha megvizsgálnák a szemfenéket, akkor elvileg látniuk kéne, hogy van e valami probléma belül. Ha nincs, akkor is lehet, csak valami idegi, pszichikai eredetű inkább. Mindenesetre ez még mindig a jobbik eset, minthogy a látótered közepén legyen.
2011. dec. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát igen, de pupillatágítás nélkül nem látják a retina legszélét. Kitágíttatni meg nem fogom, mert azzal csak többet ártanak, mint használnak. Van ismerősöm, akinek attól romlott a látása.
2011. dec. 3. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
64%
Lehet hogy csak a napot látod.
2011. dec. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Menj orvoshoz, de ne kezdj neki okoskodni, hanem csak a panaszt add elő.
2011. dec. 10. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Hidd el nekem, nem ártanak azzal ha kitágítják a pupilládat. Igen,akkor tényleg rosszabbul látsz,de az elmúlik 24 órán belül(ha sokat akarok mondani). E miatt nem érdemes nem kivizsgáltatni!! Ez mindennapos dolog egy szemorvosnál, nem hinném,hogy akkora lenne a veszély. (nekem is csinálták már sokszor és semmi bajom)
2012. nov. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!