Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy hívják szakszóval az...

Erőke kérdése:

Hogy hívják szakszóval az ilyen tipusú méréseket?

Figyelt kérdés

Szemészeten gyakran csinálják ezt nekem, csak sosem tudom mi a neve és mindig elfelejtem megkérdezni. veleszületett glaucomám van, ez nemtudom szükséges-e. Több dolog is lenne:

1. ultrahang közben csinálja az orvos, hogy elérzésteleníti a szemfelszínt (szemcsepp) és egy, közelről nagynak tűnő, középen lézerrel rendelkező eszközzel hozzáér a szemhez és rajta mozgatja, a szemhosszt méri, csak nemtudom a szakkifejezését

2. Ez ált. ultrahang előtt v után van, itt egy gépbe kell belenézni, először sárga színű lámpa világít, majd mérésnél piros pöttyre vált és amikor mér akkor erősebb lesz. ez nemtudom mire van és mi a szakneve

3. ezzel szerintem a szemfeneket (is) vizsgálják, ülve végzik. egy eszközbe (nem gépbe) kell belenézni, erős fény világít az ember szemébe és ezt mozgatja az orvos. van, amikor van egy kis része amit közel rak a szemfelszínhez és ezzel szemnyomást mér. se a vizsgálatnak nem tudom a szaknevét (szemnyomásmérés,szemfenék-stb. vizsgálata) se a gépnek


Ezekhez kérnék segítséget! Köszönöm!


2011. dec. 21. 13:32
 1/1 anonim ***** válasza:

1. Biometria

2. esetleg CFF - bár akkor vibrál egy pont nem folyamatosan világít, és jelezni kell mikor szűnik meg a vibrálás

3. réslámpa - [link]

ha szemnyomást mér, azt applanációs tonométerrel (nyomásmérővel) teszi

2012. jan. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!