Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Az aki csak egy szemmel lát...

Csaba1972 kérdése:

Az aki csak egy szemmel lát az lát háromdimenzióban?

Figyelt kérdés
2012. jan. 7. 15:20
 1/10 anonim ***** válasza:
29%
persze hogy lát
2012. jan. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem lát. A két szemed alapján van térlátásod, de alapból mikor voltunk régen 3Ds filmen(mikor még ritka volt) előadást tartott a technikájáról egy pasas és azt is elmondta, hogy aki 1 szemmel lát csak az nem lát Dben.
2012. jan. 7. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
de ha letakarom a szemem, attól én még látok 3d-ben. vagy ez csak annál számít aki egész életében 1 szemmel látott?
2012. jan. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Közelre nem, távolra igen.

Próbáld ki. Csukd be az egyik szemed és tartsd magad elé a két kezed. Az egyiket egy picivel hátrébb. Aztán cserélgesd. Látni fogod, hogy nem tudod melyik van hátrébb...

De ha messzebbre nézel, akkor látod, hogy mi van előrébb és mi van hátrébb.

2012. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ott téved a második válaszoló, hogy a 3D szemüveg 2 "lencséje" különböző, ez adja a térhatást, egy szemmel pedig egyszerre csak az egyik felével tudsz nézni.
2012. jan. 7. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ezt könnyen kipróbálhatod ha becsukod az egyik szemed.
2012. jan. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A térlátás csak 2 szemmel lehetséges.

Nem látsz 3D-ben egy szemmel.

--------------

3d filmet sem, mert azt 2 kamerával veszik fel egyidőben, a két kamera közt van pár centi távolság, kb mint a szemed közti távolság és e két filmet egymásra vetítik.

Aztán felveszed a polár szemüveget, aminél a jobb szem polárszűrője 90 fokkal el van forgatva a balhoz képest.

De ha rajtad van a polár szemüveg és te elforgatod a fejedet 90 fokkal, tehát ha fogod magad és lefekszel, akkor már nem fogod 3D-ben látni a filmet. És egy szemmel sem (azt max már csak képzeled hogy látod).

-----------------

Van az egyszerűbb fajta, a piros+zöld szemüveg, csak ez monochrome 3D. Ennél úgy van a kép fotózva, hogy először fotózol egy sima képet, aztán 2-8 centivel jobbra tolod a fotó állványt és lefotózod onnan is ugyanazt. Majd egy programmal öszerakod a két képet egymásra. Az első képet zöldre, a másodikat pirosra csinálja.

[link]

Alapból egy szemmel és két szemmel is ezt a szellemképes vackot látod. Aztán felveszed a zöld-piros szemüveget és akkor ezt tök jól 3d-ben fogod látni, mintha kiemelkedne a képből. De nem lesz színes a kép, csak sárgás, ami a piros+zöld szín keveréke.

--------------

Aztán ha nem az eljárás érdekel, akkor csak takard le az egyik szemed, és érintsd meg az orrodat az ujjaddal, aztán érintsd meg a monitort, aztán kelj fel és kicsit arrébb érints meg egy tárgyat. Valahol biztosan el fogod rontani. Vagy távolabbra nyúlsz, vagy közelebbre, mert nincs térlátásod egy szemmel.


A jogsit megadják a félszeműeknek, mert a távolra való "tér" látást meg lehet tanulni, talán aki gyakorlott ebben, azt meg tudja állapítani 1 szemmel is, hogy messze van egy jármű, a méretei alapján. Nyilván ami messzebb van az kisebb.


Viszont a közelre látásnál ez már kicsit komplikáltabb, mert ott nincsenek nagy méretbeli különbségek. De az is érdekes, hogy van olyan ismerősöm, aki fél szemmel élte le az életét és ő például oda tud nyúlni egy pohárért úgy, vagy egy öngyújtóért simán, és az utcán sem botlik meg a járdában, vagy egy lépcsőben, és szokott futni is járni. Neki nincsenek különösebben koordinációs gondjai emiatt, de nem értem, hogy mért nincs, mert nekem lenne.

Szóval ez biztosan tanulható és ha valaki így nőtt fel, akkor valószínűleg neki ez a természetes.

2012. jan. 10. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

hable!

Köszönöm ezt a nagyon kielégítő választ!Ezt azért kérdezem mert én is félszemű vagyok immár 39 éve!Nekem sincsen semmivel problémám,van jodosítványom is de mivel,hogy még életem során nem voltam 3D-s moziban ezért tettem fel ezt a kérdést!Köszönöm neked mégegyszer!

2012. jan. 13. 09:31
 9/10 anonim válasza:

Hello.en ugy szuletem hogy nem latok csak 1 szemel.Es egyaltalan nem mutatkozik meg a mindenapokban csak anyi hogy ha focizok kapasloves nehezen megy es a vezetesnel a parkolas.Azon kivul mindent meg tudok oldani sot a targyak elkapasaban is jo vagyok.

Kivancsi vagyok hogy miljen 2 szemel latni mert nem tudom el kebzelni hogy miert lenne nektek 2 szemueknek 1 szemel boldogulni mivel hogy en mar eleve igy szuletem. 3 D moziban meg nem voltam de ha ki probaltam majd irok:D


Iras hibakert elnezes nem magyar vagyok :)

2014. márc. 13. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Én is csak az egyik szememmel látok, és pár éve voltam 3D-s moziban, és én csak egy sima képernyőt láttam néhol homályos részekkel, úgyhogy nem láttam 3D-ben.
2014. szept. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!