Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hordhatom a kontaktlencsémet...

Hordhatom a kontaktlencsémet 2 hónapig?

Figyelt kérdés
Ugye elvileg csak 1-ig szabadna, de most nem engedtetjük meg magunknak, hogy újat rendeljünk. Lesz belőle valami bajom, ha tovább hordom?
2012. jan. 28. 17:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
Az attól függ, hogy minden nap használod-e? Mert az egy havi 30 alkalmat jelent, nem pedig szigorúan egy hónapot. Ha nem teszed be minden nap, húzz strigulákat :-) Biztos fogják majd írni, hogy nem lehet, de hidd el, én jóban vagyok az optikusommal és ő megmondta őszintén. Általában az optikusoknak ugye az az érdekük, hogy minél többet adjanak el, de a kontaktlencse nem rongálódik attól, hogy a folyadékban áll. Ha nem teszed be minden nap, akkor is cseréld a folyadékot.
2012. jan. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
70% az esély, hogy begyullad a szemed... én +2 hétig hordtam... de soha többet... nagyon hülye voltam.
2012. jan. 28. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
56%
Első voltam. Még annyit, hogy ha már nem jó, egyből megérzed. Kicsit ködösen látsz néha, hamarabb elfárad a szemed, sűrűn kell pislognod. Nem lesz tőle bajod, gyengül a légáteresztő képessége, de akkor már ne hordd.
2012. jan. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Általában 2-3 héttel szoktam tovább hordani... szintén spórolási szándékkal... kb. 15 éve hordok lencsét, azóta ha 5-ször volt begyulladva a szemem akkor nem mondok se keveset se sokat... A lényeg, hogy mindig tiszta kézzel nyúlj a szemedhez, mindig tiszta legyen a tároló edény és friss a folyadék.

Viszont érdemes webáruházban megnézni a kínálatot, mert majdnem fele annyiért vettem a lencséimet, mint az optikusnál. (Természetesen ugyanazt a márkát) Ha esetleg tagja/kedvezményezetje vagy egészségpénztárnak akkor kifizetik a lencse és tisztítófolyadék árát számla ellenében.

2012. jan. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 dimono sepi válasza:
hord!te tudod de ha nem hordod bolond vagy.
2012. jan. 28. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Lencse márka és típustól is függ. Míg az egyiket hordhatod akár 3 hónapig is, addig a másik épphogy csak egy hónapig biztonságos, utána meg úgy kiszárad hogy bármikor tönkrevághatja a szemed. És ebből nem csak 1-2 kis gyulladás lehet, mert meg is lehet vakulni tőle.
2012. jan. 29. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Első voltam. Lehet tényleg függ márkától is. Én kezdetek óta Bioflexet hordok, még soha nem volt vele gondom, soha nem gyulladt még be a szemem. Nem hordom minden nap, van úgy hogy egy héten csak kétszer, mert ha elmegyek hosszabb autókázásra, ezért kb. két havonta veszek újat.
2012. jan. 29. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nekem Iwear kontaktlencsém van. Az Ofotértnél rendeltem.
2012. jan. 29. 10:12
 9/11 anonim ***** válasza:
Én nem tenném. Én is jóban vagyok az optikusommal, ingyen csinál mindent, és a lencsét is nagyker áron adja, amin ő veszi, ergo nem nyer rajtam. Ő azt mondta, cserélni kell. A szemem nem játék, minek kísérletezni vele? Addig hordj szemüveget!
2012. febr. 1. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy az enyém egy jó típusnak számít?
2012. febr. 2. 20:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!