Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » HPV és egyéb szemölcsvírusok...

HPV és egyéb szemölcsvírusok okozhatnak kötőhártya gyulladást?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az van, hogy kötőhártya gyulladásom van. Ciloxan -antibiotikumos- szemcseppre nem reagál jól, pedig szerda óta használom, és önkényesen nagyobb adagban/gyakrabban mint az orvosi utasítás.

Egyébként még csak háziorvosnál voltam vele.


A kérdésem, hogy szemölcsvírus és HPV okozhat-e ilyesmit. Azt tudom, hogy a herpeszvírus igen. Amúgy A LÉNYEG MOST JÖN:

Ha például együtt fürdök valakivel, akinek a testén van egy -már orvosi kezelés alatt álló- durva szemölcs (a lábán), akkor az a fürdővíz által megfertőzheti a szememet? Amúgy sehol nincs rajtam ilyesmi, a bőröm nem kapta el.



2012. febr. 4. 13:27
 1/4 anonim ***** válasza:
HPV szemben nem fertöz!
2012. febr. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Kedves első válaszoló!


Köszönöm a válaszodat, természetesen megadom a pontot is.

Egyébként én a "mezei, kézen lábon jelentkező" HPV-ra is gondoltam. Az sem fertőz szemet?

2012. febr. 4. 13:34
 3/4 anonim ***** válasza:
szerintem nem kapnád el, de azért ha pl. megyek úszni, nagyon passzentosan a fejemre illesztem a diadora szemüveget, meg a speedo sapkámat, és akkor megyek csak be a vízbe, ha értem a klór friss illatát, mert akkor a víz biztonságos.
2012. ápr. 10. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az előző két válasz hibás!

A HPV bizony szemet is megfertőzheti. Kötőhártyát, szemhéjat is!

2013. ápr. 27. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!