Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Farkasvakság csőlátáshoz vezet?

Farkasvakság csőlátáshoz vezet?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Nemsokára 21 leszek. Nekem asztigmiám van enyhe rövidlátással. Ezzel nem is lenne nagy gond, nappal még elfogadhatóan látok, de ha jön a szürkület néha úgy érzem hogy a nappalhoz képest 2x-3x is rosszabb a látásom, van hogy a sok éve látott ismerőseimet nem tudom beazonosítani magam körül ha kicsit távolabb vannak. Szemorvosnál voltam egy éve, megnézte a szemfenéket is, de nem talált elváltozást. Így sajnos a felírt cilinderes szemüveg sem segít teljes mértékben, nappal biztosít teljes éleslátást, estefelé csak felét adja kb. Ezzel sem lenne nagy gond, viszont olvastam valamit erről a szürkületi vakságról, és megijedtem, mikor a következőt találtam:


"A farkasvakság.........akik először szürkületben észlelik, hogy nem jól látnak. Később mindinkább !!!szűkül a látótér, és úgynevezett csőlátás alakul ki.!!! Noha a beszűkült látómezőben a beteg élesnek látja a képet, közlekedni alig tud. Ennek a betegségnek nincs gyógymódja, ezért a beteg életminőségét megfelelő pályaválasztási tanáccsal lehet többé-kevésbé óvni."


Én nem tapasztaltam soha csőlátást, csak lényeges látásromlást, anyámnak is van, ő már 38 éves, de ő sem panaszkodott látótér beszűkülésről. Nekem meg direkt az asztigmiám fokozódik nagyon éjjel, úgy kell elképzelni, hogy nappal a tábla több mint felét el tudnám olvasni a szemorvosi táblán, szerintem olyan 80-90%-ban, viszont este már lehet a nagyobb sorokkal is küszködnék. Mekkora az esélye, hogy csőlátó leszek? :S Nagyon kikészülnék ha ez történne.



2012. febr. 27. 00:37
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szedjél nagy dózisú A-vitamint, és csak akkor pánikolj, ha nem javul.
2012. febr. 27. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is rosszabbul látok szürkületben és nem tapasztalok csőlátást. A rövidlátók rosszabbul látnak szürkületben, meg valószínűleg mindenki, csak nem mindegy hogy -0,75-ből lesz (virtuálisan) -1,5 vagy -0,1-ből -0,2. A táblát meg jól meg kellene világítani az a mérvadó, de ezt főleg a háziorvosok jól letojják és borús októberi délelőttökön is azzal kínozzák a delikvenst, hogy fel nem kapcsolt villany mellett olvassák le.
2014. okt. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!