Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Akkor is javulhat a szemem a...

Akkor is javulhat a szemem a szemtornától (Bates-módszer), ha nem tudom egyelőre végleg letenni a szemüvegemet? Nagyon gyenge a szemem, most gyengébb szemüveget használok, mint amennyi kéne. Így is használni fog a szemtorna?

Figyelt kérdés
2012. febr. 28. 22:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
nemfog javulni tőle semmit
2012. febr. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Jó eséllyel használni fog. Én is azzal tettem le a szemüveget.
2012. febr. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Milyen erős volt a szemüveged?

Az a baj, hogy én nem tudom végleg letenni, mert egyszerűen közlekedni se tudok szemüveg nélkül :(

2012. febr. 28. 23:04
 4/7 A kérdező kommentje:
És milyen gyakorlatokat csináltál? Légyszi írj
2012. febr. 28. 23:07
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem emlékszem a részletekre, rég volt. Nem volt túl erős a szemüveg, csak dühös lettem, mikor azt mondta a doki, hogy egész életemben hordanom kell. Előtte évekig azzal etetett, hogy majd rendbe jön a szemem.

Ez a két könyv volt, amikből tanultam:

- Harry Benjamin: Tökéletes látás szemüveg nélkül

- Ralph J. MacFadyen: Dobd el a szemüveged!

Fájt a fejem, ha túlerőltettem a szememet, nekem az volt a így az első visszajelzés, hogy már jó vagyok, mikor nem fájt többé a fejem. Szemészhez csak sok évvel később voltam hajlandó visszamenni, de akkor mindent rendben talált.

2012. febr. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi, és mennyi idő alatt jött rendbe a szemed?
2012. febr. 28. 23:19
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Javulni javulhat, én is csináltam, de letenni ettől nem fogod, ha tényleg olyan rosszul látsz. (én sem tudok szemüveg nélkül létezni.)


de mondjuk nekem valami izom túl rövid volt (vagy túl laza? nem tudom) és emiatt nagyon vastag szemüveg kellett - volna... de tini lány ugye olyat nem akar...

így sem volt vékony, de legalább nem szódásszifon alj...:D


szóval én végül megműttettem. (nem a lézeressel, hanem rendesen vágtak, varrtak az izom miatt...



ha neked is ilyen rejtett kancsalságod (?) van, én a Honvéd kórházban megműttetném.


Azóta sem látok szemüveg nélkül, de már nem fáj a fejem és nem kell olyan vastag szemüveg.



de erről leginkább a szemészeddel és a torna vezetőjével kellene beszélned...

2012. márc. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!