Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaklencse miatt begyulladt...

Asphyxiated1000 kérdése:

Kontaklencse miatt begyulladt a szemem, szabad e hordani fél év "pihenő" után?

Figyelt kérdés
Nyár végén (2011) begyulladt a szemem a kontaklencse (feltehetőleg) helytelen használata miatt, ezért orvoshoz mentem, aki felírt szemcseppet, és 1 hét javasolt kezelés után újra bevehettem a lencsét. De megint begyulladt a szemem, akkor az orvos azt mondta, hogy fél évig pihentessem. Letelt a fél év, azonban - érthető módon - kicsit félek újra berakni. ( már 10 éve lencsés vagyok, vizilabda miatt szemüveg nem megoldás, szemműtét meg drága). Van valaki, aki esetleg tud valamit javasolni, amivel csökkenthető az újra begyulladás esélye? Esetleg hasonló személyes tapasztalat megosztása is segítene, hogy megnyugodjak. Köszönöm előre is!

2012. márc. 1. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:

mivel a fél év letelt, először mindenképpen menj el kontaktológusodhoz. elképzelhető, hogy azóta változott a szemed.emellett asszem félévenként is kell ellenőriztetni... mond meg neki, a másik kontaktlencsétől begyulladt a szemed, próbálkozzatok mással. mit értesz helytelen használat alatt?

nem mostad rendesen? vagyhogy? nem értem..

2012. márc. 2. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
a havi lencsét több hónapig hordtam, illetve amikor begyulladt, és pihentettem, utána ugyanazt a lencsét raktam vissza. elmentem pont 2 napja kontrollra, ott mondták, hogy hétfőn vagy kedden adnak ilyen terápiás lencsét, amit egy hétig próbaként hordok, de eléggé félek =\
2012. márc. 4. 19:14
 3/4 anonim ***** válasza:

te ostoba... és csodálkozol hogy begyullad a szemed??

a havi lencse nem dísznek HAVI. és ugyanazt visszarakod mikor már begyulladt a szemet. te rettenően böszme vagy. egy havi lencsét csak egy hónapig hordj!!! függetlenül attól, hogy mennyit használtad. nyitástól számítva! és utána újat!

aki ilyen hülye a kontaktlencséhez, ne használja! előző voltam!

2012. márc. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Sajna,nem lehet sporolni a lencsével.én azt hittem,ha fél napig horom,fél napig meg szemuveget,meghosszabítom az idotartamát.Nem így van,nekem is begyulladt.Ne félj,lassan szoktatod a szemedet..ujra...s rendszeresen cseréled,nem lesz baj.Amugy meg sporolj a szemmutétre,mert megéri.
2012. márc. 19. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!