Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan zajlik egy lézeres...

Hogyan zajlik egy lézeres szemműtét? Egy bizonyos pontot kell nézni amíg tart a kezelés?

Figyelt kérdés
2012. márc. 18. 14:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Úgy tudom igen, ha pedig véletlenül elmozdulna a kelleténél jobban a szemed, akkor a lézerkezelő gép magától kikapcsol.
2012. márc. 18. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Igen, egy villogó zöld pontot kell nézni, ami néha vörös lesz, amikor pedig éget akkor a körülötte lévő led szerű fehér fények is felkapcsolódnak. Legalábbis az én műtétemen így volt.
2012. márc. 19. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Az egész kb. 15 percig tart. Ebből a lézeres rész kb. 5 másodperc!!! szemenként. Előtte csepegtetés, előkészítés stb, de teljesen fájdalommentes.

Feleségem nemrég esett át rajta, nagyon félt, de utána úgy jött ki, hogy "sima ügy volt". :) De mások is ugyanígy távoztak. 1 hónappal a kezelés után 100%-os volt a szeme és elvileg még jobb lehet, mivel ez volt a minimum, amit garantáltak. A műtétet végző cégek egyébként küldenek anyagot + CD a kezelésről ingyen. A neten bárhol találsz videót a beavatkozásról, hogy pontosan mi történik a szemmel, de nem ajánlom, hogy a kezelés előtt megnézd. Sokkal borzasztóbbnak tűnik, mint amilyen valójában.

2012. márc. 23. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
100%

Nekem volt ilyen műtétem,egy piros pontot kellett nézni,kb:2 perc volt szemenként,vagyis ennyinek tűnt :))És valóban,ha elmozdítod a szemed leáll a lézer :D

Amúgy ne félj,pislogni sem tudsz,mert szemterpeszt tesznek a két szemhéjad közé,ami megakadályozza,hogy pislogni tudj :))

2012. márc. 24. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!