Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mit tudnék tenni?

Mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

4 éve viselek szemüveget. Nagyon utálom.. Folyton koszos lesz az üvege, nem tudom viselni tesin, mivel attól félek, hogy pofán talál a labda és az üveg beletörik a szemembe. Állandóan futás közben mikor izzadok akkor lecsúszik rólam. Valamint szeretnék nyáron napszemüveget is viselni. + a szemüveg amúgy sem áll nekem jól, mind1, hogy milyen.. Kontaktlencsét szeretnék, ami viszont nagyon drága. A szüleim sajnos nem engedhetik meg maguknak, hogy ilyenekre költsék a pénzt.. 2 hónap után belementek, hogy megvizsgáltatjuk a szemem, hogy alkalmas vagyok-e rá. Alkalmas vagyok rá. Kaptam 6 pár napi kontaktlencsét, megtanultam használni és soha többé nem fogok szemüveget viselni! Ekkora szabadságot még sosem éreztem! Egyszerűen imádom! Nézegettem a boltban, és 30 darab (15 napra) 10e forint.. Szóval egy hónapra 20 ezer lenne a lencse, ami horribilis összeg.. Ha fele ennyi lenne, még az is rohadt drága lenne.. Mit tudnék tenni? Szeretnék normálisan sportolni, és jól látni anélül, hogy egy fém keret lenne a fejemen.. :/ Van valami módszer, hogy olcsóbban beszerezzem valahonnan? :/

Előre is köszönöm a válaszokat



2012. márc. 22. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Elmész dolgozni, és probléma megoldva.

Mást sajnos nem tudsz tenni, mert tényleg r.hadt drága.

2012. márc. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom te milyen boltban én milyen lencsét néztél ennyiért de nem az reális ára a kontaktlencsének az biztos.

Én egy hónapja műttettem meg a szemem, előtte 3 évig hordtam napi szinten lencsét és nekem 10ezer volt 3 hónapra havi lencsék.

Tavaly év vége körül vettem utoljára lencsét, akkor még ugyanúgy 10ezer volt 3 hónapnyi adag (3 pár - 90 alkalom), lehet hogy az áfával ez is kicsit feljebb ment, de biztos nem annyira hogy most 60ezer lenne 3 hónapra..

Szóval menj el egy normálisabb helyre és ott nézd meg.

2012. márc. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Mikor voltunk, nekünk a boltban az eladó hölgy mondta, hogy a napi lencsék közül ez a legolcsóbb. 9 ezer forfint a 30 darabos (15 napos) készlet. Te hol veszed?
2012. márc. 26. 20:58
 4/5 anonim ***** válasza:

Én már nem veszek mert kb 1 hónapja megműttettem, de egyébként egy közel eső kis optikában vettem és mondom 3 hónapra volt 10000 összesen, tehát leosztva egy hónapra 3300. Szóval szerintem menj és nézz körbe máshol is mert saját tapasztalatból mondom, hogy LÉTEZIK olcsóbb :D

Egyébként meg is maradt egy db-om, nem tudom neked hanyas kell, de ha Bp-en laksz vagy jársz erre és -2.5es kéne akkor azt odaadom szivesen, meg egy kevés folyadék is van hozzá.

2012. márc. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

szia:)

én is szemüveges voltam..10 évesen megkaptam az első havi kontaktlencsémet..én biofinity-t használok..tesóm is azt használ igy 25 forint kettőnkre úgy hogy az én csomagomból az egyik tórikus..és ha veszel belőle ugye 1 csomagban 3 lencse van..és havi lencse szóval elég 3 hónapig.

szóval KB. 12500 forint 3 hónapra. és a biofinity nekem kényelmes és ha azt vesszük nem is olyan drága..de ez egyénfüggő:)

2012. ápr. 7. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!