Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lézeres látásjavítás után,...

Lézeres látásjavítás után, világosban kifejezetten jól láttam, de ahogy a fény kicsit is csökkent, a látásom romlott. Mi okozta ezt?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert nem tudom érdemes-e újrapróbálni a műtétet, hiszen világosban jól láttam egy darabig, csak sötétben volt probléma. De sötétben úgy kell elképzelni, hogy nagyon szétesetten láttam a fényeket, lámpák fényét, bármit ami sötétben világított iszonyatos kontúr vett körül, ami miatt nem tudtam elolvasni a feliratokat. A múlt időt azért használtam végig, mert mára már a világosban való látásom is romlott, kb. 1 dioptriára, kicsivel alatta, és ezzel nagyjából párhuzamosan a sötétben való látásom is ennyit romlott kb.


Tehát a kérdés: Mi okozta ezt? Van-e értelme újrapróbálni? Ilyen esetben vissza szokták adni a pénzt, vagy újraműtenek, vagy nem csinálnak semmit? A műtét 2,5 éve volt.



2012. ápr. 11. 09:26
 1/2 anonim ***** válasza:

"A hivatásos szemészek általában az azonnali tünetkezelés orvostudományi modelljét fogadják el a legszívesebben. Ez persze nagyon eredményesen megvalósítható a megfelelő szemüvegekkel vagy a lézeres szemműtétekkel. A szemüvegviselés azonban egyáltalán semmit nem tesz a miópiáddal. A lencsék korrigálják a fénytörési hibát, de a rövidlátásod és a hozzá kapcsolódó veszélyek - például a retinaleválás, a zöldhályog, a sárgafolt-elfajulás stb. 60 százalékkal magasabb kockázata - ettől még továbbra is fennállnak.


A lézeres sebészet a legújabb fejlemény a látásproblémák mechanikus megközelítésének terén. Ennek során az történik, hogy a korrekciós lencsét mintegy „rávésik" a szaruhártyádra. Mivel a szaruhártya mindössze fél milliméter vastag, mindennemű műtéti beavatkozás jelentősen meggyengíti a szövetet. Ez a sebészeti beavatkozás elkerülhetetlen következménye. Az ezt követő komplikációk pedig látáskárosodást okozhatnak. Továbbá az éjszakai látásod valószínűleg komolyan romlani fog, úgyhogy megeshet, hogy sötétben nem is tudsz majd a volán mögé ülni. Az Egyesült Államokban és Kanadában folyamatban van azoknak a törvényeknek a megalkotása, amelyek eltilthatják a lézeres szemműtéten átesett embereket az éjszakai vezetéstől. Németországban a jogosítvány megszerzésének egyik követelménye a speciális kontrasztvizsgálatok elvégzése. Sok ember, aki átesett a Lasik lézeres szemműtéten*, megbukik ezen a vizsgálaton, következésképpen nem szerezhet vezetői engedélyt. Egyesek pedig azt veszik észre, hogy a lézeres szemműtét után olvasószemüveget kell hordaniuk, így ők gyakorlatilag az egyik szemüveget egy másikra cserélik."


* A legelterjedtebb lézeres műtéti beavatkozás, a betűszó eredete {Lasjer assisted (i)n situ (keratomileusis, vagyis lebenyképzés mellett végzett lézeres beavatkozás. A műtét során speciális eszközzel bemetszést ejtenek a szaruhártyán, a keletkezett lebenyt felhajtják, majd alatta elvégzik a lézeres beavatkozást - a Ford.


Idézet Leo Angart - Szerezd vissza éleslátásodat c. könyvéből.

2012. ápr. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi az infot, hát hogy én ezzel először szembesülök életemben, az tény. Soha senki nem mondott hasonlót, sehol. Már kezdtem azt hinni, hogy hülye vagyok, amiért világosban jól láttam, sötétben pedig rosszul. További infok is érdekelnének, bárkinek ha van főleg személyes tapasztalata, de bármi érdekelne az ügyben.
2012. ápr. 13. 11:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!