Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet buta kérdés, de miért...

Lehet buta kérdés, de miért van az, hogyha a 2 szememmel egyszerre néztem a leolvasó táblát, tökéletesen láttam, viszont ha külön-külön, akkor a piros csík alatt már minden homályos volt mindkét szememnél?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 20:46
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem egyforma erös a két szemed.GOndolom külön külön próbáltak rá dioptriát és ugy jo lett.Nekem tompalátásom van,skokáig észre se vettem,csak egy szemorvosi vizsgálaton jottem rá,ha az egyik szemem letakarják a másikkal nem látom a betuket,csak homályosan.Viszont a két szem egyutt gyonyoruen mukodik.Kérdezd meg a szemorovst,elmagyarázza neked mi a gond.Gondolom ha szemuvegre lesz szukség,akkor két kulonbozo erosségu uveget kapsz.
2012. ápr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Sajnos szemüvegre lesz szükségem, de mindkét szememnél egyforma dioptriával (-0,75). Szóval ezért nem értem a dolgot.

Köszönöm a választ! :)

2012. ápr. 19. 01:19
 3/5 anonim ***** válasza:
Binoc látásnak hívják. Ez normál jelenség. Külön-külön is meg kell nézni a látást szemészeti vizsgálatoknál, külön-külön kell korrigálni olyankor. Szemüveg felírásánál szintén azt nézik, hogy két szemmel, dioptriával mennyire látsz jól, mennyi dioptriát fogadnak el a szemeid.
2012. ápr. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm a választ! :)
2012. ápr. 28. 18:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Nekem ennél érdekesebb is szokott lenni.

Egyik percben látok valamit a másikban ugyanazt már nem látom tisztán. Bár nekem ez a szürke hályog miatt van.

Néha olyan éles kép villan be mintha soha nem lett volna baja a szememnek:)

2012. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!