Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogyan zajlik pontosan egy...

Hogyan zajlik pontosan egy szemnyomásmérés? Ma voltam, és szürke hályog műtétre kell majd mennem. Kaptam szemcseppet, és utána egyből mérte. Többi lent.

Figyelt kérdés
Olyan volt mintha megszúrta volna a szememet, de az orvos tagadja. Mi a francot csinált? Még mindig fáj kicsit.
2012. máj. 7. 18:14
 1/9 anonim ***** válasza:

Hát ez igen érdekes. Nekem tavaly nagyon be volt gyulladva a szemem (vírus miatt), és mérték többször a szemnyomásom, mert olyan cseppet kaptam, ami növelheti.


Nem csepegtettek semmit a szemembe, hanem bele kellett néznem egy gépbe, és olyan volt, mint ha levegővel megfújták volna.

2012. máj. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom hogyan fordulhatott elő, ugyanis nekem is cseppentés után rögtön mérni szokták, nem várnak, hogy hasson az érzéstelenítő, de nem is szoktam érezni semmit. Tehát a csepp azon nyomban érzésteleníti a szemet.Nem tudom te hogy érezhetted.:(

Egyébként egész pontosan először cseppent egy érzéstelenítő cseppet, utána megfesti az alsó szemhélyat belülről, és méri egyből. Bele kell nézni abba a kütyübe, és "rátolja" a szemedre. Ezt érezted? Vagy ahogy megfestette a szemed, esetleg azzal szúrta meg?


Első válaszoló! Kétféle szemnyomásmérés van. Egyik amiről te írtál, másik amiről a kérdező és én.

2012. máj. 8. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Fuhh belülről festi meg ..

Ez durván hangzik.

Még jó hogy ezt akkor nem tudtam.

Egyébként amikor megfestette az nem fájt.

Amikor rátolta a gépet az fájt.

De csak az egyik szememen, a másikon nem.

Lehet hogy túlzottan rátolta ?

Ma délután 3-ig még olyan fura volt a szemem kicsit fájt.

De már elmúlt szerencsére.

2012. máj. 8. 19:01
 4/9 A kérdező kommentje:
Meg elfelejtettem írni hogy ment a zöld kéz mindenkinek:)
2012. máj. 8. 19:02
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem legalábbis belülről festi, kicsit lehúzza az alsó szemhéjat úgy emlékszem. De durva, évek óta mérik a szemnyomásom, de nem esküdnék meg erre.:)

Nem lehet, hogy az egyik szemedből kifolyt a csepp nagyrésze, így nem tudott hatni kellőképpen?

2012. máj. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Lehet hogy ez volt a gond, mert eléggé kapkodott az orvos, mindig siet. Egyébként ahogy forgatom a szememet még mindig van egy kis szúró fura érzés. Jövőhét szerdán mehetek megint ugyanilyen vizsgálatra, és már félek tőle kicsit. A műtéttől meg főleg :S
2012. máj. 8. 20:39
 7/9 anonim ***** válasza:

két mód van szemnyomásmérésre.

a pneumatikus (amit az egyik válaszoló írt), hogy sűrített levegőt nyomnak a szemedbe (ez a modernebb)

a másiknál a szemedhez érintik a gépet, de azelőtt nem feltétlenül szoktak szemcseppet adni. Én pl sosem kaptam, pedig elég sok vizsgálatom voltam már. Lehet tényleg nagyon megnyomta az orvos a gépet.

Az elszínezős folyadékkal meg szerintem nem a szemnyomást mérik, meg nem mondom mire de bizos nem arra jó.

2012. máj. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Közben megtaláltam.

Most már tuti az hogy túlzottan hozzányomta a gépet.



Szemnyomás mérés : A csarnokvíz termelődése és elvezetése közötti egyensúly hozza létre a szem belső nyomását. Egészséges szem belső nyomása 12 és 21 Hgmm között van, és a két szem között nincs jelentős eltérés. Amennyiben az egyensúly megbomlik, a szemnyomás kóros mértékben megemelkedik. Ez jellemző a zöldhályog (glaukóma) betegségre. A szemnyomás mérése általában réslámpára helyezett ún. tonométer segítségével történik. A vizsgálat előtt a beteg szemét szemcseppel érzéstelenítik, és egy festéket tartalmazó cseppel vagy papírcsíkkal megfestik a könnyfilmet. Ezután a réslámpa kék fénnyel világító mérőfejét a szaruhártyához érintik. A mérőfej finom nyomást gyakorol a szaruhártyára, és az orvos megállapítja a szem belső nyomását abból, hogy mekkora nyomóerő hozza létre a szaruhártya egységnyi felületének lelapítását. Ez a vizsgálat teljesen fájdalommentes, és nagyon fontos, mert a megemelkedett szemnyomás eleinte semmilyen panaszt nem okoz, viszont hosszú távon károsítja a látást. Az orvos tapintással is tájékozódhat a szemnyomásról. Ez a vizsgálat csak megközelítő információt ad, de a sürgős beavatkozást igénylő glaukómás rohamra jellemző ún. "deszka-kemény" szem felismerésére elegendő.

2012. máj. 8. 22:14
 9/9 anonim válasza:

Egyébként a levegős pontatlanabb, általában nagyobbnak méri a szemnyomást, mint amekkora a valóságban, viszont legalább kíméletesebb és gyorsabb.

A hagyományosnak mondott módszer pontosabb, de nagyobb óvatosságot igényel. Nekem ez utóbbival korrigálták az előző fúvókás mérések eredményeit, amik túlzottan magasnak mérték a szemnyomást.

2018. febr. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!