Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha a szemedbe beleszúrnak egy...

Ha a szemedbe beleszúrnak egy tűt az fáj?

Figyelt kérdés

2012. máj. 14. 20:04
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, mert vannak benne idegek.
2012. máj. 14. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
97%
Nem tudom kedves előző kommentelő ön orvos-e, de én egészen véletlenül igen. Ha a szembe beleszúrnak egy tűt az semmit nem fog érezni a páciens, hiszen ilyen vizsgálatot is végzünk amivel a szem belsejéből folyadékot szívunk ki mintának. (Nem használok szak szavakat, hogy mások is értsék.) A szemben valóban van egy ideg, amit látó idegnek hívunk, de mint a nevében benne van ez látásra szolág és nem érzésre, valóban ha egy tűt a látóidegi beszúrnak azt érezni, de az sem sokkal fájdalmasabb egy szúnyogcsipesnél. A szem még akkor is érez ha szennyezett anyag kerül bele vagy vírusos fertőzés esetén viszkető érzés lehet, de különösebb fájdalom nincsen, mondjuk egy tű beleszúrásánál ez teljesen irreleváns. (A szem: [link] )
2012. máj. 14. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Misibácsi válasza:
48%

Tanulságos volt számomra a két eltérő válasz.

Ugyan is a múlt rendszerben terjedt egy olyan "legenda", hogy a Rákóczi téri örömlányoket a futtatók úgy büntették, hogy a szemük fehérjét szúrkálták meg, modván ne legyen az "árun" külsérelmi nyom.

Üdv: misibácsi

2012. máj. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Egyszer a Dr. House-ban láttam egy ilyen részt és ott azt mondták a csávónak, hogy nem fáj
2012. máj. 16. 21:08
 5/9 anonim ***** válasza:
Hát én úgy tudom, hogy nem fáj, csak mintha por menne a szemedbe, szóval irritál... De ez az én tapasztalatom, vagyis nem teljesen, szóval: egyszer egy kis fémforgács állt a szemembe, aztán elmentünk kórházba, ahol nézegették, és végül ráspray-ztek vmi érzéstelenítőt, hogy ne pislogjak, aztán vmi speckó csipesszel kihúzták, és ennyi volt, de sztem egy tű is ugyanannyira irritál, mint egy ilyen forgács...
2012. máj. 18. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Saintmichel válasza:
Nekem is állt már bele a szemembe fémforgács. Így visszagondolva nem a szemem fájt, hanem a szemhéjam a pislogáskor. És amikor előjön az árpám, akkor is a szemhéjamat irritálja a viszkető érzés. Szóval szerintem a szem nem érez fájdalmat. Más kérdés, hogy milyen rettegést él át az, akinek a szeme felé közelít egy tű...
2012. máj. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek
2012. máj. 20. 01:07
 8/9 anonim válasza:
Nekem egyszer egy csepp aceton ment a szemembe és eléggé csípte, de ott én a szemgolyómon éreztem a csípést. De tényleg olyan kicsi, hogy csak a csípést kezdtem érezni, meg 'mintha valami belement volna'. Én elhiszem az orvosnak (gondolom szemész ahogy leírta) hogy nem érezni egy tűt, de akkor a port, szembe csapódó vegyi anyagokat, stb.-t viszketést hogy lehet érezni? A szemhéj érzi akkor? Mert amikor egy csepp belement a szemembe, akkor még nem csuktam össze és akkor éreztem a csípést, a szemgolyómra ment. Kimostam, meg miniden, utána már jobb volt, de akkor azt hogy érezhettem?
2012. máj. 21. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Ott a könnycsatornádat ingerli és nem a szemed
2012. jún. 11. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!