Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Mennyiért vizsgálják meg a...

Mennyiért vizsgálják meg a szemüveget hogy uv szűrős e?

Figyelt kérdés
Most van az UV TESZT de most nem ingyenes az uv vizsgálat, idén más a program célja.
2012. máj. 17. 07:04
 1/2 anonim ***** válasza:

Pontosan nem tudom,de nem hinném hogy nagy összeg.Egyébként nincs sok értelme vizsgáltatni,mert a piacos 300ftos szemüvegek is 99%ban megszürik az uv-t.A gond csak az velük,hogy nem csiszoltak a lencséik,ezért torzithatnak,és fejfájást szemromlást okozhatnak.

A fizikatanárom anno azt mondta,hogy a simá átlátszó üveg is teljesen megszüri az uv-t.Magyarul üveg mögött lebarnulni sem tudsz.

2012. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ezt nem a boltban vettem hanem a vateráról. Csak ott lehet kapni és nem tudom hogy az eladó honnan szerzi, lehet hogy külföldről.

Azt tudom hogy Magyarországon csak UV szűrős napszemüveget lehet árulni mert előtte bevizsgálják. De ez lehet hogy Magyarországon soha nem volt bevizsgálva.

2012. máj. 17. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!