Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Milyen gyakran cseréljem a...

Milyen gyakran cseréljem a kontaktlencse tartójában a folyadékot és hogyan tisztítsam? Kezdő lencsés vagyok .

Figyelt kérdés

Egyéb tippek és trükkök a lencsével kapcsolatban?

Melyik a legjobb? Napi? Heti? 3 havi? Félévi?


Kinek mi vált be ?


2012. máj. 31. 19:32
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden kivétel előtt, vagy berakás után elmostam és beleöntöttem a lencsefertőtlenítőt.

Én speciel nem dörgölgettem az ujjammal a tenyeremben a lencsét a tisztításkor, tulságosan féltettem, hogy elszakítanám.

Csak havi lencsém volt, de azt viszont túlhordtam. Ezt nem ajánlom(a túlhordást), mert elég rossz állapotba hozzák a szaruhártyát.

Ha még kéne használnom lencsét, kipróbálnám az éves lencsét, néhány netes oldalon egész kedvező árral láttam ismerős márkákét, de hogy mennyire jó tényleg az 1 éves hordásra, azt nem tudom.

2012. máj. 31. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is havi, lágy lencsém van. Mást nem is próbáltam. 15éve van lencsém. Lehetőleg minden nap cseréld a folyadékot. Én néha ki szoktam mosni tiszta vízzel a tartót és utána hagyom megszáradni, nem törölgetem. A tenyeremben magát a lencsét én sem szoktam dörzsölgetni/tisztítani. Csak nagyon ritkán. Én is túl szoktam hordani, de ha teheted, ne hordd túl!
2012. jún. 1. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 6 évig hordtam, nemrég műtettem meg decemberben.

Eléggé link kontaktlencse viselő voltam, sokszor elfelejtettem kivenni és benne aludtam, meg egyáltalán nem mostam minden nap. Nekem a havi jött be a legjobban, de nyáron amikor tópartnál voltunk mindig napit vettem és mentem vele a vízbe.

Amúgy a ki-betevésnél csak arra figyeltem, hogy a kacsóm mindig tiszta legyen, ha a lencsém megláttam valami szöszmöszt akkor a tenyeremben leöblítettem, de kb. hetente cseréltem alatta folyadékot.

2012. jún. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!