Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » MI AZ OKA ÉS HOGYAN TÜNTESSEM...

DomiNoName kérdése:

MI AZ OKA ÉS HOGYAN TÜNTESSEM EL A SZEM ALATTI DUZZANATOT?

Figyelt kérdés
tudtok-e valamiről ami a reggeli szem alatti táskákat okozhatja? családban nem jellemző, vérképem normális, allergiám nincs, kis koromban nem volt, de kb 5-6 éve minden reggel csúnyán karikás és duzzadt a szemem alatti rész. sajnos csak délutánra tűnik el, akkor is karikás marad. a korrektor és alapozó nem sokat segít, kozmetikai (még plasztikai is) módszer érdekelne, ha van ötletetek. légyszi írjatok, mert már rég óta csak a szenvedés megy minden reggel és szeretnék kivergődni ebből az egészből ha van rá esély. köszi

2012. jún. 2. 23:11
 1/3 anonim ***** válasza:

1.ne igyál tejet este 6 után (a vesék már nem tudják megemészteni vizesedést okoz a szemnél)

2. reggel tegyél rá kamillát (2filtert áztass pár percre forró vízbem majd kicsit nyomdki és tedd a szemedre.

3. ivással kezd a napot (3 deci víz vagy tea), az megindítja a kiválasztást

2012. jún. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

- Ha túl alacsonyan, vagy a hasadon alszol, attól is ödémásodhat a szemed: emeled meg a párnádat (mondjuk ez meg a gerincednek nem tesz jót, de valamit valamiért) és hanyatt fekve aludj.

- Valamilyen alapbetegség/hiányállapot miatt elégtelen itt a keringésed (pl. vashiány, pajzsmirigy alulműködés).

- Nem tudom hány éves vagy, de ha elmúltál 25, akkor esetleg érdemes érösszehúzót is tartalmazó szemkörnyékápolót használnod (pl. koffeint tartalmazó krémek), illetve kortól függetlenül segít, ha reggelente óvatosan átmasszírozod a szemkörnyéket.


Nekem a hideg víz-langyos víz váltakoztatása segített nagyon sokat, ill. igyekszek nem a hasamon aludni (persze éjjel úgyis átfordulok).

Egyébként az első tippem a tollpárnán alvás és az allergia lett volna - ha tollpárnán alszol, akkor talán ez a leggyakoribb kiváltó ok.

2012. jún. 3. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én is hallottam hogy hasonfekvés miatt alakulhat ki, és gyorsan átszoktam az oldalfekvésre de sajnos nem változott semmi. 16 vagyok, és szemkörnyékápolót egy éve használok, persze az sem változtatott a dolgokon. igazából már mindent kipróbáltam, krumplit meg kamillát is raktam rá csak ugye nincs gyulladás a szememnél, hanem a víz gyülemlik fel. az orvosok meg csak vonogatják a vállukat. igazából keveset szoktam inni, úgyhogy ma megpróbálok egy jó alapos vízkúrát csinálni. köszönöm hogy válaszoltatok:)
2012. jún. 3. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!