Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hány éves korig lehet műteni...

Hány éves korig lehet műteni a kancsalságot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A szomszédban van egy kisfiú most lesz 8 éves. Szegénynek befelé áll a szeme,eléggé. Kapott szemüveget, volt leragasztva neki amikor még kisebb volt.A szemüveget még mindig hordja. Egy darabig úgy volt, hogy lesz műtét, de végül mégsem került sor rá. Azt mondták nekik, hogy ki fogja nőni. Sajnos nem nőtte ki, de valamennyit javult. Körülbelül 1 hete voltak orvosnál aki megállapította, hogy a gyereknek nincs térlátása, és , hogy a műtéttel már elkéstek. Nagyon sajnálom a kisfiút, mert szeretné a focit, csak néha nem tudja megállapítani, hogy mikor fog oda érni hozzá a labda. Tudja , hogy Vele valami nem stimmel, valamiért különbözik a társaitól. A kérdésem az lenne, hogy Valóban elkéstek a műtéttel, vagy még van remény? És, hogy a kancsalság miatt nincs térlátása? Ha tudtok mutatni nagyon jó szemészeket akik segíthetnének, vagy tapasztaltátok, hogy tényleg jó akkor légyszí linkeljétek be. A válaszokat előre is köszönöm. :)
2012. jún. 3. 12:34
 1/3 anonim válasza:
Szia! A kancsalságot leghatásosabban egész kicsi gyermekkorban érdemes műteni, de nem mindig lesz eredményes az operáció, ugyanis rengetegen(köztük én is) "visszakancsalodnak", igaz, csak pár év múlva. Megoszlanak erről a vélemények, én beszéltem már rengeteg szemorvossal. Valamelyik egyáltalán nem javasolja a műtétet felnőttebb korban, valaki szerint viszont van értelme. Úgy tudom, ha már nem kisgyerekről van szó, elég kockázatos a dolog. Próbálkozzon szemtornával, takarással, esetleg járjon fúziós kezelésekre, hallottam már, hogy alternatív gyógymódokkal szép javulást el lehet érni a kancsalság terén. Most én is elkezdem mindenképpen, sok pozitív véleményt hallottam róla!
2012. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Az előzőhöz még hozzátéve, a kancsalság akadályozhatja a térlátást.
2012. jún. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Engem tegnap előtt műtöttek, 19 éves vagyok, és tökéletesen párhuzamos lett a két szemem, nagyon meg vagyok elégedve az eredménnyel. Látni születésemtől fogva nem látok vele, azon sajnos nem lehet segíteni. A Siófoki Kórházban végezték a műtétet, 100%-osan tudom ajánlani mindenkinek.

Sosem késő!

2012. aug. 17. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!