Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Fényérzékeny vagyok? Ha igen,...

Fényérzékeny vagyok? Ha igen, mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy mikor viszonylag világos van, de nem konkrétan napstütés, hanem világos kék az ég, akkor nemtudok ugy felnézni, hogy ne hunyorogjak. Ez lehet attól hogy sokat ülök LCD monitor elött? Esetleg ha nem nézek sokáig monitort elmúlhat? Kezelhető ez valahogy, hogy visszajöjjön a szemem az eredeti állapotába?

2012. jún. 10. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem nem vagy fényérzékeny. ÉN is hunyorgok, ahogy felnézek az égre. Nekem vannak fényérzékeny ismerőseim, barátaim, ők még van, hogy bent is napszemüveget kell hordjanak, meg nem nagyon tudnak úgy kimenni az utcára, hogy ne legyen rajtuk napszemüvg, még télen is, amikor nem süt a nap. Napsütésben meg nem is látnak annyira, h közlekedni tudjanak, ha nincs rajtuk napszemüveg. Mondom, én is hunyorgok, ha felnézek az égre, meg nekem van olyan is, hogy ha előlről süt a nap, akkor én is kb. csak megyek bele a világba, simán nekimegyek olyankor egy oszlopnak is az utcán, de ez csak olyankor van, amikor már így megy lefelé a nap. Napszemüveget meg nem tudok hordani, mert fáj benne a szemem, meg nem látok benne rendesen.
2012. jún. 10. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
nekem akkoris kicsit hunyorognom kell, hogyha világos kék az ég, de nem nézek fel, hanem ugy viszszitnesen nézek, érzem hogy zavar :/ Lehet ez a sok gépezéstől?
2012. jún. 10. 16:10
 3/7 anonim ***** válasza:
hát, azt nem tudom, h lehet-e a gépezéstől, nem vagyok szemész, csak nagyon sok mindent láttam már. De ha zavar, akkor vegyél egy napszemüveget, és ha érzed, h kell, akkor tedd fel,úgy gondolom már nem lesz ilyen gondod.
2012. jún. 10. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
de nem szeretnék semmilyen szemüveget sem hordani :(
2012. jún. 10. 19:56
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
de miért? Tök sok napszemüveg van, ami nagyon jól néz ki. Ha tudnék hordani, én biztos vennék egyet. :)
2012. jún. 10. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem enyhe mértékű fényérzékenységem van, és nem használok szemüveget, pedig a családfában/rokonságban tudok két személyt is, akiknek valami 10%-os sötétített lencséjük van. A megoldás egyszerű, vagy hunyorogsz, vagy szükség helyzetekben felveszel egy neked jól álló napszemcsit, azt nem irtad lány-e vagy fiú vagy. (21/F)
2012. jún. 11. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem az lehet a gond hogy aki távolra rosszul lát (gondolom Ti is) állandóan közelebbre fókuszál a normál szeműeknél és emiatt mint a nagyítós papírégetős játéknál koncentráltabb, nagyobb mennyiségű fény éri a látóidegeket és nem bírják, és azért csak pr szemüvegesnél mert mi világos bőrűek vagyunk és nagyobb erre az érzékenységünk.. egy világos bőrű szőke ember egyébként is sokkal kevésbé bírja a nagy fényerőt.
2015. okt. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!