Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha cilinderes a szemem akkor...

Ha cilinderes a szemem akkor szemtengelyferdülésem van?

Figyelt kérdés

2012. jún. 11. 20:36
 1/3 anonim ***** válasza:
nem, egyik barátnőmnek is ilyenje van, és valami olyasmit magyarázott, hogy bizonyos betűket fordítva lát, meg mást lát helyette, azt hiszem, hogy szemüveg nélkül nem tudja megkülönböztetni a b és a d betűket, de inkább keress rá neten
2012. jún. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Szemtengelyferdülésnek két szemproblémát neveznek. Az egyik a kancsalság, a másik az asztigmia. A cilinderes lencse asztigmatizmust korrigál, tehát igen, szemtengelyferdülésed van, bár ez orvosilag helytelen.
2012. jún. 11. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Lol első válaszoló felkeltette a figyelmemet. A szemorvosom anno 2x is ellenőrizte a szemem műszerrel, és ő erősen azt mondta, hogy nekem pluszos lencse kell. Amikor fényt világított a szemembe, és valami alakot formált, akk is + jelet láttam kirajzolódni. A következő érdekes dolgot tapasztaltam. Pluszos lencsével is javult az éleslátás próbakor, de mintha torzul, vagy fordítva láttam volna a számokat, de nem tudtam ezt megérteni mégis hogy lehetséges. Kiváncsiságból kipróbálta mégis a minuszos lencsét is, azzal viszont tökéletes tűélesre csiszolható a látásom, mindenféle deformitás nélkül. Ha valaki tudja ennek magyarázatát érdekelne. Amúgy Asztigmiám van.
2012. jún. 11. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!