Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontatklencsével szabad tóban...

Kontatklencsével szabad tóban úszni? Ha nem, hogyan tudnám máshogy kivitelezni, hogy lássak is valamit úszás közben.

Figyelt kérdés
Úgy hallottam nem lehet fürödni kontaktlencsében, de a héten csónakázni mennék a barátaimmal, ahol valószínűleg a tóban is megmártózunk majd. Kontaktlencse nélkül nem nagyon látok, szemüvegben meg azért szerintem furcsa lenne... Milyen más megoldások vannak még?
2012. jún. 19. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Nyugodtan úszhatsz kontaktlencsében.
2012. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Lehet vele úszni.
2012. jún. 19. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nem szabad. ismerősömnek műteni kellett a szemét, mert nem tartotta be a szabályokat...
2012. jún. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem 25 éve van kontaktlencsém, úsztam már benne többször is. Tóban is meg mindenhol. Soha nem történt semmi bajom. Előző: az ismerősöd milyen szabályokat nem tartott be?
2012. jún. 19. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
tóban úszkált kontaktlencsével, + úgy aludt, hogy a szemében volt. ezt így hosszú időn keresztül...
2012. jún. 19. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Alapvetően a szakemberek egyetértenek abban, hogy nem tanácsos kontaktlencsében úszni. Észre sem vesszük, és a kontaktlencsénk apró, láthatatlan anyagokat szív fel a vízből, például baktériumokat, amelyek megtapadva a lencsén fertőzést okozhatnak. Ha mégis úgy döntünk, hogy lencsében fogunk úszni, akkor vegyünk jól záródó úszószemüveget, valamint tanácsos erre az időszakra napi, eldobható kontaktlencsét választani.
2012. jún. 20. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Aludni nem szabad benne ez tuti, nem csodálom, hogy műtét lett a vége... Ödémás lett a szeme, a szaruhártyája is biztos megvastagodott, ezért kellett műteni. Én úgy szoktam csak úszni benne, hogy a fejemet nem teszem a vízbe, de ha mégis akkor úszószemüveget használok :)
2012. jún. 20. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!