Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hogy rakjam be a kontaktlencsét?

Hogy rakjam be a kontaktlencsét?

Figyelt kérdés
Most lesz először kontaktlencsém, és tegnap az orvosnál órákig próbáltam berakni, de nem ment. Csak akkor vihetem haza a lencsét, ha megtanulom ki-berakni, ezért holnap vissza kell mennem gyakorolni. Egyértelműen elmagyarázták, hogy hogy kell berakni és értem is, csak gyakorlatban nem tudom alkalmazni, mert nem bírom nyitva tartani a szemem, ha hozzáér valami. Tud valaki segíteni? 14/L

2012. jún. 26. 10:56
 1/5 anonim ***** válasza:
Nézz felfelé és inkább a szemfehérjére tedd a lencsét, majd csukd be a szemed egy pillanatra és a lencse rácuppan a helyére. Van aki, nézi a tükörben, van aki nem (én nem). Ne aggódj, ha eleinte pislogsz, mert mégiscsak egy idegen testet akarsz a szemedbe tenni, de egy idő után rutinná válik. Nekem az első másfél órás szenvedés volt, aztán a rendelőbe bejött egy srác, ő mondta ezt az ötletet, bevállt, most fél percig tart a kettő felhelyezése.
2012. jún. 26. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért kell az egyik kezeddel nyitva tartani a szemed hogy ne tudd becsukni mikor a lencse hozzáér. Mivel ez természetes reflex, hogy becsukódik mikor még nincs megszokva a dolog. És ne a közeledő lencsére figyelj, hanem a tükörbe nézz.

Én is több mint egy óráig kínlódtam vele az elején... ez ilyen. Ne add fel.

2012. jún. 27. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ma végre sikerült mindkettőt berakni és kivenni. Több, mint két óráig tartott, de majd megszokom. Nagyon jól látok vele, sokkal jobb, mint a szemüveg :)(eddig szemüveges voltam).
2012. jún. 27. 20:19
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Csak kitartás kérdése, ahogy te is írtad megéri :)
2012. jún. 28. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a módszert nekem is mondták már, hogy felfelé nézzek, de nekem pont úgy megy. Előre nézek és úgy teszem fel de miközben a szemgolyómra teszem kicsit oldalra kihúzom és úgy amikor becsukom a szemem akkor nem pislogom ki.
2012. júl. 9. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!