Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Lehet abból baj ha túlhordom...

Lehet abból baj ha túlhordom a kontaktlencsém? Kifejtés lejjebb.

Figyelt kérdés
Ma sajnos elég ügyetlen voltam és elpattant a bal kontaktlencse a kezemből.. hiába kerestem, nem találtam. Az előző havi kontaktlencsémet azonban megőriztem folyadékban tárolva. 16 napja cseréltem lencsét. Pár napig még használhatom az előző havi bal lencsémet, vagy inkább kezdjem meg a következő hónapot?

2012. jún. 28. 22:42
 1/5 anonim ***** válasza:

Kezd meg mindenféleképpen. Unokatesóm a 3 havi kontaktlencsét 6 hónapig hordta. Évekig ezt művelte.

Szaruhártyagyulladás lett a vége.

2012. jún. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a segítséged. :)
2012. jún. 28. 22:54
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem napi lencsém volt, csináltam már olyat hogy 2-3 napig is azt hordtam mert nem volt semmi baja meg azért jó volt ha van vész vész helyzet esetére még bontatlan, bár amint megtudta ezt a doki meg én is tapasztaltam mondta hogy álljak le vele. Azóta már naponta cserélem.
2012. jún. 28. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Van akinek lesz baja tőle, van akinek nem lesz soha semmi gondja. Ez ilyen, előre nem lehet tudni. Én addig hordom a lencsét amíg "kényelmes". 2hetes lencsém van, kibírja 2-3 hónapig általában. De nem mindig, ha már nem olyan érzés mint az elején, fárad a szemem benne, stb akkor lecserélem.
2012. jún. 29. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Lehet belőle baj. Nem biztos de van rá esély.

Ez pont olyan mint a lejárt szavatosságú kaja. Megeheted utána is, lehet hogy nincs baja, de lehet hogy már romlott.

2012. jún. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!