Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Havi kontaktlencse utolsó...

Havi kontaktlencse utolsó napján elmehetek vele strandra?

Figyelt kérdés
nem járok strandra a kontaktlencsém miatt, szemüvegem utálom, anélkül viszont nem igazán látok. tehát a kérdésem, hogyha 30 napos lencsét hordok, az utolsó nap (tehát utána már nem használnám azt a lencsét) felhúzhatom strandra? ha igen, mire kell figyelni? mármint azon kívül, hogy vízben nem nyithatom ki (legalábbis én így tudom) a szemem.
2012. júl. 4. 23:47
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem kell annyira félned ettől a dologtól, mint amennyire beállította neked az optikusod. Az a dolga, hogy elmondja az alapszabályokat, de ezek emberfüggők. Ha nem gyúlékony a szemed, akkor nyugodtan elmehetsz benne többször is. Én is lencsés vagyok, többször voltam benne strandon (nem csak hó végén), és utána simán használtam még, semmi bajom nem lett tőle, nem gyulladt be. Kinyitni amúgy sem szeretem a klóros víz miatt, meg elég kellemetlen ha a lencse alá folyik a víz. Használom zuhanyzáskor is, akkor is sokszor belemegy a víz, de a kellemetlenséget leszámítva nem okoz semmilyen gondot.


Szóval ha nem gyúlékony a szemed, akkor menj el benne bátran.

2012. júl. 4. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem, miért ne mehetnél strandra. Én is lencsét viseltem, amíg meg nem műttettem a szemem, és ez sosem zavart az úszásnál. Víz alá nem mehettem, ez igaz, de ha erre van ingerenciád, vegyél egy úszószemüveget, és abban mindent lehet. Amúgy, ha nem félted a lencsét, hogy kiesik, akkor az utolsó napon (elvégre úgyis eldobod) miért ne tehetnéd be?
2012. júl. 4. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
második válaszoló: azért, mert sokan mondják, hogy vízben sok a kórokozó és nem tesz jót a lencsének. márpedig ha a lencsét károsítja akkor gondolom a szememet is.
2012. júl. 5. 00:11
 4/4 anonim ***** válasza:
A lencsének sem a szemednek nem lesz baja a víztől. Sokan lencsével járnak úszni minden nap, nekem is a doki mondta hogy szemüveg helyett lencsét használjak strandon, uszodában. Semmi baja nem lesz egy-két csepp víztől.
2012. júl. 5. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!