Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Stranszky Mária vagyok,61...

Stranszky Mária kérdése:

Stranszky Mária vagyok,61 éves. Kb fél éve, folyamatosan pislogok, és van olyan amikor alig bírom nyitva tartani a szememet, állandóan úgy érzem mintha álmos lennék. Ez mitől lehet, vagy volt-e valakinek már hasonló problémája?

Figyelt kérdés
A fényre és a szélre, csukott szemmel tudok csak közlekedni, annyira irritálja a szememet.

#szememet.
2012. júl. 15. 16:11
 1/3 anonim ***** válasza:
mit mondott az orvosod?
2012. júl. 15. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Az SZTK-ban voltam a szemészeten és azt mondta az ottani orvos, hogy van egy kis szürke hályog, de mivel a látásommal nincsen baj, amikor nyitva tudom tartani a szememet, így nem ez a baj.
2012. júl. 15. 16:58
 3/3 anonim válasza:

Fényre -szélre érzékeny a szemed ?

Nem zárható ki a szemszárazság sem . A kevés könny nem tudja kellően "megkenni" a szemfelszinét és ezért olyan érzésed van mintha homok lenne a szemedben.

Száraz fűtött zárt helységben ,szélben , erős fény hatására erősödnek a tünetek.

Megoldás : Műkönnyel kell pótolni a csökkent könnytermelést. (kb 1 e Ft / 5mL adag )

Sötét helység ,hideg borogatás enyhíti a tüneteket.

2012. aug. 26. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!