Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Rövidlátástól lehet szédülés...

Rövidlátástól lehet szédülés szem izom fájdalom fejfájás?

Figyelt kérdés
1 es dioptriás szemüveg kellene de nem szoktam hordani.Azt modják attól, hogy nem lát az ember jól nem okozhat szédülést.
2012. aug. 5. 15:16
 1/4 intrepid ***** válasza:
Kérdésedben benne a válasz. A távollátó tud korrigálni a szeme erőltetésével, a rövidlátó, annyit lát, amennyit. Nem fáj a feje tőle, nem szédül. Rövidlátó vagyok, 4 dioptriás, hat éves koromban, az iskolában derült ki. Nem láttam, mi van a táblán. Jól odafigyeltek rám, óvodába is jártam, senkinek nem tünt fel, hogy alig látok.
2012. aug. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
az inkább a távollátásra vonatkozik
2012. aug. 5. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak olyanok, akiknél a rövidlátás ilyen tüneteket okoz.

Próbáltad már, hogy felteszel egy olyan szemüveget, ami abszolút nem neked való dioptria?Azzal is szédülnél,lehet, a fejed is belefájdulna.Na, valahogy így van ez a rövidlátással is.Persze vannak, akik elég jól bírják szemüveg nélkül, vagy megszokják, hogy rövidlátók , de azért jobb lenne, ha használnád a szemüvegedet.

2012. aug. 5. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Pár éve jött előtte sosem volt ilyen tünetem de már gyerek koromban is rosszul láttam csak ezért kérdeztem nem tudtam a szemtől van e ez a tünet vagy sem mert máshol is vizsgáltak de sehol semmi.Rosszul írtam asszem -1 es a dioptria az kell a rövid látóknak:)

Régebben vettem fel szemüveget és furán éreztem minden tök vékony volt mint egy papír túl távolnak tünt minden szóval rossz volt ez normális?:(

2012. aug. 5. 15:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!