Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Ha -0.5-ös cylinder kellene,...

Ha -0.5-ös cylinder kellene, de olyan nincs, akkor mit vegyek, sima lencsét, vagy -0.75 cylinderest?

Figyelt kérdés

2012. aug. 7. 15:18
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi van? Ha nincs olyan amilyen kell akkor ne vegyél mert másfajtával nem fogsz jól látni, legfeljebb rosszabbul.
2012. aug. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
-0.5-ös cilinderes lencsét optikában kaptad nem? ha neten nincs ilyen, akkor optikában vedd. mondjuk úgy tudom kicsi cilindernél még nem baj ha sima lencsét használsz, de ez sem biztos. kérdezd meg optikában.
2012. aug. 7. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

igen optikába vettem, de szemüveglencsét, és én most kontaktlencsén gondolkozok, már kértem időpontot, és azt hallottam, hogy cylinderest nem adnak ilyen kicsire, ezért kérdezem, hogy mit mondjak az optikusnak, hogy inkább simát vagy -0.75öset


de amugy mitől kell cylinder? mert eddig soha nem kellett

2012. aug. 7. 17:46
 4/7 anonim ***** válasza:

Úgy tudom hogy kismértékű asztigmát nem kell külön korrigálni.

-0,5 nem tudom hogy kicsinek számít e.

2012. aug. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

-0.5 cilinder elég kicsi, majd kapsz próbalencsét és akkor kiderül hogy jó-e a cilinder nélküli dioptriás lencse neked. Nem mindenkinek jó. -0.75-et semmiképp nem fogsz kapni mert nem olyan a szemed, nem látnál vele jól, kábé fél óra után megőrülnél a fejfájástól... próbáltam, mert nekem ilyet adtak véletlenül először.

Egyébként meg nem te mondod a dokinak hogy milyet akarsz, hanem ő mondja majd neked hogy milyet hordhatsz... vagy milyet nem.

2012. aug. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
szemüvegből cylinderest adtak, de lehtséges hogy klencséből jó a sima is?
2012. aug. 7. 22:11
 7/7 anonim ***** válasza:
Lehet... de nem biztos. Ezért kell próbalencse hogy megtudd. Tökéletesen nem fogsz vele látni persze. De kb 90%-os látásod lehet cilinderes nélkül is.
2012. aug. 7. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!