Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Furcsa kérdés következik:...

Furcsa kérdés következik: Hogy kell kitölteni ezt az oldalt?

Figyelt kérdés

[link]

Ugyebár megkeresem a nekem megfelelő dioptriát. De mi mellette a görbület? Nekem erről a szemvizsgálat után semmit sem mondtak, fogalmam sincs, hogy az előző kontaktlencsém is ennyi volt-e. Nincs rejtett kancsalságom, ha valami ilyesmire vonatkozik...És mégis hogy értik a mennyiséget? Alapvetően ott van, hogy 6 db-os kiszerelést szeretnék (ergo, ami 3 hónapra elég). Külön még be kellene állítani? Legjobban olyan válaszadóknak örülnék, akik már rendeltek ezen az oldalon.



2012. aug. 14. 11:27
 1/5 anonim ***** válasza:
Görbület általában a lencséknél 8.6, meg esetleg ritkán van olyan, hogy 8.3, de a 8.6 a szabvány, az elvileg mindenkire jó, nagyon ritka, hogy nem jó a szemedre. Ha már volt kontaktlencséd, az milyen márka volt? Keress rá arra, hogy azt a márkát milyen görbülettel árulják, nagy valószínűséggel ez a 8.6 lesz az, de inkább nézd meg!
2012. aug. 14. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nagyon kerestem, de nem találtam. Egyébként IWear volt. Esetleg van tipp a többi kérdésre is? Köszi a választ!:)
2012. aug. 14. 13:11
 3/5 anonim ***** válasza:

Dioptria egyértelmű, a görbület az a lencse görbülete mivel nem mindenkinek ugyanolyan golyóbis a szeme, nekem például laposabb, több féle van, az iwearből van 8.7, 8.5 is, szóval jó lenne tudni milyen kell igazából neked. Bár kis eltérés nem gond.

Szemvizsgálat után kellett hogy kapjál papírt az adataidról egyébként.

Mennyiség az egyértelmű nem? 1 dobozzal akarsz akkor kiválasztod hogy 1.

2012. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


Itt és itt találtam, 8.7-et ír. Ilyet őszintén szólva még nem láttam, jobban tennéd, ha nem netről rendelnél lencsét, hanem bemennél egy optikai szalonba vagy szemészhez, és ott kérdeznéd meg, hogy milyet rendelj. De mondom, a 8.6 általában jó szokott lenni. A mennyiség meg elég hülyén van, de annyira nem bonyolult. 1 dobozban 6db lencse van, de ezek mind egyforma dipotriások, nem lehet úgy, hogy 3 ilyen, 3 olyan. Ha egyforma dipotriás a 2 szemed, akkor csak a jobb szemnél állítsd be, hogy abból kérsz 1 dobozzal, és akkor kiszámlátta a 4000 valahány forintot, ami 1 doboz ára. Viszont ha eltérő a 2 szemed dioptriája, akkor kénytelen leszel 2 különböző dobozt venni, akkor állítsd be mindkét szemnek külön a dipotriát, és mindegyikhez 1 doboz a mennyiség.

2012. aug. 14. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Kösz, a válaszokat, nem voltam biztos, hogy a mennyiség a dobozokra vonatkozik. Szerencsére mindkét szemem egyforma. Fel fogok keresni egy szakembert a görbület miatt.
2012. aug. 14. 14:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!