Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szemműtétnél mit, hogy csináln...

Szemműtétnél mit, hogy csinálnak? Hány éves kortól lehet?

Figyelt kérdés

15 éves vagyok, építészeti iskolába megyek, ezért meg van kötve, hogy -6 dioptriánál nem lehet erősebb szemüveg. Nekem előző szemvizsgálatnál a műszer -3.5 és -6-ot mért, de csak -5 dioptriásat kaptam a 6 helyett. Iskolába orvosi vizsgálaton mondták, hogy ha OKJ-s képzést is meg szeretném csinálni, akkor meg kell műttetni a szememet.


Milyen műtét szükséges erre, hogy jobb legyen a szemem? illetve ha még valamilyen fénytörési problémám is van, amit a lencsébe cilinderrel javítanak, azzal mit tudnak kezdeni?

Mekkora kockázattal jár? Mit kell olyankor csinálni, illetve, mit nem? Fájdalmas? És persze hány éves kortól lehet?



2012. aug. 19. 20:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy nagyon gyorsan romlik a szemem. 1, másfél évente 1, másfél dioptriát is romlik a szemem (amelyik 5 dioptriás).
2012. aug. 19. 20:35
 2/4 anonim ***** válasza:

Lézeres szemműtét.

Komolyabb kockázata nincs, tudtommal nem fájdalmas.

A szem romlása 18-20 éves kor körül stabilizálódik, tehát ebben a korban már lehetséges.

Szerintem 15 évesen még nem vállalják el, de ezzel célszerű felkeresni egy orvost.

Sok kizáró oka van, de mondom, erre csak egy alapos vizsgálat után tudnak választ adni.

2012. aug. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Kontaktlencsével se lennél alkalmas?

A gyors romlás- ha nem a szaruhártya kötőszöveti gyengeségétől van lassítható ha keveset gépezel, és nem eszel-iszol sok édességet.

2012. aug. 19. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Kizárt, hogy 15 évesen bárhol is megműtenének, mert semmi értelme nem volna. 18 év az alsó korhatár, az is egy kb. másfél éves "előszobáztatás" mellett, vagyis a műtét előtt ez idő alatt nem szabad romlania a szemednek.


http://www.youtube.com/watch?v=RcOXTYmnAc8&feature=youtube_g..

2012. aug. 22. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!