Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsét szeretnék...

Kontaktlencsét szeretnék csináltatni életemben először, szeretnék tanácsokat kérni ezügyben. (? )

Figyelt kérdés

Eddig szemüveges voltam -1 az egyik, a másik pedig -0.75 diopriás.

Hogyan tovább? Milyen optikushoz érdemes menni, kit érdemes elkerülni? Kb. mennyibe fog kerülni?

Mennyi idő alatt gyártják le? Be fogom tudni tenni? Minden érdekelne.



2012. aug. 21. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:

Én az Ofotértben vásárolom már évek óta, eddig nagyon meg voltam velük elégedve.


Neked is csak ajánlani tudom, ott minden kérdésre választ kapsz, és be is tanítják neked a használatát.

2012. aug. 21. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ofotert, Vision Express, stb. Elég sokba fog kerülni, nekem legutóbb kedvezménnyel volt 15 000 Ft, bár én fél évre elég adagot veszek és havi lencsém van. Az elején érdemes még napit venni, az azt hiszem olcsóbb, pontosan nem tudom mennyi. Nem kell várni a gyártásra, ha a neked szükséges dioptriából van az üzletben, akkor oda is adják és elviheted. Viszont mielőtt megkapod, "betanítanak", vagyis megtanítják hogyan kell berakni, kivenni, tárolni. Eleinte nehéz lesz, én sokáig csak fültisztító pálcikával tudtam kihúzni oldalra és úgy kivenni, de meg lehet tanulni.
2012. aug. 21. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bemész egy optikába, pl ofotért vagy bármi. Megmondod hogy kontaktlencsét szeretnél, csinálnak vizsgálatot, elmondják milyen lencsék jók neked, választasz árban megfelelőt, kapsz próbalencsét belőle, megmutatják hogy rakd be és vedd ki, meg is kell tenned ott, ha sikerül és jó is a lencse akkor megrendelik neked (ne rendelj túl sokat, csak egy dobozzal), a próbalencsét addig hazaviheted, és kitart amíg meg nem kapod a másikat 1-2héten belül általában megérkezik és vissza kell érte menni. Ára változó lehet, optikában elég drágák a legolcsóbbak is. Egy doboz az enyémből pl. 7000 ft.

De azért írtam, hogy csak egy dobozzal rendeltess, mert az alapján utána ugyanazt megrendelheted magadnak neten is jóval olcsóbban. Én is inkább netről veszem mindig, mert nem mindegy... ott a 7000 ft-os lencsém csak 5500 ft. És ez negyed éves adag.

2012. aug. 21. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget.
2012. aug. 21. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!