Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Valami belement a szemembe h...

Valami belement a szemembe h szedjem ki?

Figyelt kérdés
Ma dél alatt vmi beleesett a szembe és azóta nem tudom kiszedni!Már próbáltam dörzsölni,vízzel kimosni,sokat pislogni,fertőtlenítős szemcseppel kitisztítani.Semmi!!Valahogy felragadhatott a szemhéjamra belülről és nem akar onnan elmozdulni.Egyedül akkor viselhető el a dolog ha bent a kontaktlencsém,mert akkor olyan míntha nem volna semmi a szemeben.Tehát nem szúr.(amúgy meg csak pislogásnál irritál)Mit tehetnék még?H szedjem ki?Fültisztítóval?De az nem fér be az ominúzus helyre!Vagy mégis csak rosszul csinálom?!
2012. aug. 21. 18:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Eszedbe ne jusson fültisztítóval cseszegetni! Ha tényleg sehogy se jön ki akkor menj be az ügyeletre és kiszedik neked, de ez akár kötőhártya gyulladás is lehet, az is idegentest érzetet kelt a szemben.
2012. aug. 21. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne kezdj el belenyúlkálni, tényleg menj be inkább a szemészetre.
2012. aug. 21. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Már voltam,nem szedik ki.Meg se nézté!Eleküdtek 1 másik városba(ami v 100km-re van innen + nincs kocsim),h jelenleg ott van szemész szolgálatban.Hát úgy döntöttem ha ti sem tudtok segíteni akkor majd reggel elmegyek a szemészetre.De ugye nem szedik ki a szememet vmi vasdarabbal ?Mert ilyet már vhol olvastam és nem szeretném ha ez történne.

Gyulladás nem lehet mert tudom h mikor esett bele a cucc.

2012. aug. 21. 19:04
 4/13 anonim ***** válasza:
Arról van elképzelésed, mi mehetett bele? Biztos, hogy benne van még? Az is lehet, hogy csak felsértette a szemhéjadat belülről, és azt érzed. Ha vasdarab, azt mágnessel is megpróbálhatod kiszedni.
2012. aug. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Kis fadarab ment bele.Fa aprítás közben.Nem tudom h ott lehet e még.Minden esetre furcsa h a kontaktlencse jó neki.

A vasdarabot azért említettem, mert van olyan módszer is h a szem alá benyomnak valamit (hajlított vasat,kanalat),így kiemelve a szemet az üregéből és úgy tisztítják meg.

2012. aug. 21. 19:16
 6/13 anonim ***** válasza:

"De ugye nem szedik ki a szememet vmi vasdarabbal?"

Jesszus, ne olvass már ilyen hülye horrortörténeteket!:D Szerinted az a logikus kezelés ha valakinek kikapjuk a szemgolyóját, lemossuk, azt megpróbáljuk valahogy visszatunkolni a gödrébe, bár úgy is károsodtak az izmok és idegek, de mind1?:D

Nem csinálnak majd veled semmi ilyet, nyugi:D

2012. aug. 21. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nekem egyszer kavics ment a felső-szememhéjam alá, fél órás buszutat könnyezve,szemdörzsölve utaztam végig, majd egy kiskanállal kigörgettem otthon alóla. Ha rágondolok, még mindig összehúzódik minden izmom :D.
2012. aug. 21. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
De persze úgy csináltam, hogy előtte a szempillámnál megfogva felemeltem a szemhéjamat. Egyébként nem ajánlom ezt a módszert, inkább tényleg valami orvossal csináltasd meg.
2012. aug. 21. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ma elmentem vele orvoshoz.Fél óra piszkálás után kiszedte.(állítólag)De még mindig olyan mintha benne lenne.
2012. aug. 22. 10:53
 10/13 anonim ***** válasza:
És nem írt fel valami szemcseppet vagy szemkenőcsöt az orvos? Valószínű már tényleg azért érzed, mert felsérthette a szemed, szemhéjad ami a szemedben volt.
2012. aug. 22. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!