Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kötőhártyagyulladás!? Ugye...

Kötőhártyagyulladás!? Ugye nem lesz komoly baja a szememnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

kötőhártyagyulladásom van már 2 hete, nem használtak a szemcseppek, ugye nem lesz komolyabb baja (vakság) a szememnek ha mondjuk így marad még egy darabig (hétig)?


2012. aug. 30. 17:58
 1/10 A kérdező kommentje:
azért írtam így, mert összeraktam magamban a képet és valószínűleg pajzsmirigyalulműködésem van, ami ezt okozhatja. hétfőn tudok menni dokihoz, gondolom küld vérvételre, meg egyebek, de hát addig a szemem sem fog rendbejönni, hiába minden szemcsepp és kenőcs. Nagyon féltem a szemem!!
2012. aug. 30. 18:00
 2/10 anonim ***** válasza:

Na most, voltál te ezzel szemésznél, és ő mondta, hogy ez lehet az oka, vagy saját kútfőből pattant ki? És olyan antibiotikummal és talán szteroiddal kezelted a szemed attól orvos írt fel, vagy a Visine és hasonló nem sokat érő drága vackokat csöpögtetted csak?

Na most, azért pajzsmirigy alulműködéstől nem szokott csak úgy bedurranni az ember szeme(írom, mint hashimotos), vannak olyan autoimmun betegségek amik miatt begyulladhat az ember szeme, de annak más tünetei vannak mint egy sima kötőhártya gyulladásnak, és nem mellesleg vizsgálatokkal kell bizonyítania SZEMÉSZORVOSNAK, nem endokrinológusnak, mert meglepő, de a szemed még mindig a szemész hatásköre. Épp ideje elmenned egyhez.


De amúgy igen, lehet baja, egy sima fertőzés is átterjedhet a szaru és szivárványhártyádra, de autoimmun betegségektől sokáig kezeletlenül fekélyek alakulhatnak ki a szemen, amik maradandó látásromláshoz vezetnek. Szóval tényleg ellibeghetnél már egy szemészhez.

2012. aug. 30. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Persze voltam szemésznél már 3-szor és a 3. szemcseppet és 2. kenőcsöt használom (antibiotikumos) de nem használ (egyébként fura, ilyen fehér váladék van alul a szememben, de nem folyik, nem fáj, néha viszket, de egyszerűen nem múlik el)


A pajzsmirigyes dolgot meg azért írtam, mert most 22 éves vagyok, 20 évig kb semmi bajom nem volt, de az utóbbi két évben sok minden lett, vagyis tünetek inkább, de én erre következtetek:


ezek a tüneteim:


PCOS-em van (ezt diagnosztizálták 1 éve, fog. gátlót szedek rá)

hullik a hajam

száraz a bőröm

levert vagyok, fáradékony, muszáj aludnom délután, egyszerűen nem bírom ki

koncentrációzavarom van,a vizsgaidőszakom halál volt emiatt

híztam

begyulladt mostanában a fogam

és a kötőhártyagyulladás, ami nem múlik a kezelés ellenére sem


reagálj légyszíves, hogy mit gondolsz ezekről?


ja és köszönöm a válaszod!

2012. aug. 30. 19:23
 4/10 anonim ***** válasza:
A többi tüneted tényleg a pajzsmirigy miatt van, de a kötőhártya nem tudom, általában reumás panaszokkal összefüggő autoimmun betegségeknél fordul elő ilyen probléma. Ismerősömnek rheumatoid arthritis miatt volt ez, befeküdt a szemklinikára a SOTEn, kapott egy szteroid injekciót a végén és elmúlt. Szerintem te is menj oda.
2012. aug. 30. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és ha valamilyen autoimmun betegségem van, azzal hova menjek? hogy lehet azt kideríteni?
2012. aug. 30. 19:28
 6/10 A kérdező kommentje:

értem köszönöm!

remélem hamar megoldódik, és ezzel a pajzsmirigydologgal hova menjek? mármint a gyanúval? endokrinológiára? oda egyébként is mennék, mert egy éve szedem a gyógyszert, kontroll kell. vagy háziorvos és ő küldjön vérvételre?

2012. aug. 30. 19:31
 7/10 A kérdező kommentje:
és mennyi idő még eljutnak a diagnózisig (egyébként Pécsre mennék)? ne haragudj hogy ennyit kérdezek, de olyan ideges vagyok, előbb is gondolhattam volna rá, nem akarom hogy komoly bajom legyen:(:(
2012. aug. 30. 19:33
 8/10 A kérdező kommentje:
mármint most a pajzsmirigyre kérdeztem már rá, szemészhez akkor elmegyek megint jövőhéten.
2012. aug. 30. 19:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Menj háziorvoshoz, de ezt a szemészeti befekvést szerintem tényleg meg kéne játszani, már azért is, mert egy helyben van nagyjából ott minden a SOTE-n, ha szükséges úgy is átgurítanak a belgyógyászatra kivizsgálásokra. A háziorvossal erről meg amúgy is jó lenne konzultálni alapból, ő segít, és ad beutalókat, hogy mit hova.
2012. aug. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Rendben akkor háziorvoshoz megyek első körben, de a SOTE-ra ha megyek, akkor oda is a háziorvos küldjön?

mert gondolom csak úgy nem állíthatok be. és az ismerősödnek mennyi ideig kellett bennt lennie? csak mert közben jövőhéttől dolgoznom és egyetemre is mennem kellene, de hát persze fontosabb az egészségem, csak akkor kell egy B terv is..

2012. aug. 30. 19:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!