Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Van valaki aki a BME által...

Van valaki aki a BME által gyártott színtévesztést korrigáló lencsékkel szerelt szemüveget hord? Érdekelne mi a tapasztalata!

Figyelt kérdés
Mennyit sötétít a képen ? Mennyit segít, illetve nem torzítja-e a színeket ? Én pl egy másik helyen kipróbáltam egy piros színű lencsét, amivel a zöld neon optiris feliratot lilának láttam, emiatt nem is vásároltam meg azt.

2012. szept. 29. 10:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Én nem hordok ilyet, csak tavaly egyszer felpróbáltam és nekem is hasonló volt a tapasztalat. Én azt hallottam, hogy hozzá kell szoknia a szemnek és utána elvileg jó lesz. Én azóta se próbáltam.
2012. szept. 30. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én hordok ilyet. Pirosat, gyakorlatilag a legerősebbet. A helyzet az, hogy színtévesztőként alkalmazkodtam a világhoz úgy, hogy semmi gondom nincs, a pirosat/zöldet, egyéb színeket gond nélkül megkülönböztetem, csak akkor van problémám, ha egy pici piros vagy annak árnyalata van egy nagy mennyiségű másik színben. Akkor nem mindig látom. De mivel ilyen az életben nincs és születésemtől így tanultam meg látni, ezért nem zavar. A szemüveg olyan, mint egy hagyományos szemüveg. Kapsz egy lencsét, amit elviszel az optikushoz, aki a kiválasztott szemüvegbe csiszolja. Persze célszerű előtte szemvizsgálatot csinálni, ami a dioptriát, stb. megmondja, majd azt leadod a BME-n és lerendelik neked a speciális lencsét. Az enyémet a Hoya készítette. De nem tudsz rá kérni semmilyen extra bevonatot (tükröződésmentes, vízlepergető, stb...). Hogy milyenek a színek? Hát, amikor megvettem, nagyon megváltoztak. Dehát ilyen az élet. Néhány szín furcsa is volt, nem éretettem, régen miért tetszett (főleg a piros színnél lehet érezni és a sárga is nagyon szép sárga lett :) )

Igazából tökéletes minden tekintetben, de mivel elég sötét a szemüveg a megfelelő kontraszthoz, ezért inkább napszemüvegként használom, úgy csodálkozom és szeretem a világot. Néha jó, ha leveszi az ember, meg felveszi, mert olyan, mintha egyik világból lépne a másikba. Ami miatt viszont néha zavaró, hogy erős fénynél vigyázni kell vele. Nekem ugyanis a zöld színlátásommal semmi gond nem volt, viszont amikor nagyon erős a fény, akkor a sötét felületen megjelenő zöldet nagyon leveszi a piros szín. És ilyen például, amikor 36 fok van kint, sehol egy felhő, tűz a nap, ég a zöld lámpa, de nem látod, azt hiszed, nem működik a lámpa. Aztán szemüveg le és kiderül, hogy zöld van. Gyorsan megtanulod az első napokban, mikor csal a szemüveg és olyankor nem hordod. Én például városi forgalomban soha nem hordom pont emiatt. B10-ben vagyok, több, mint 20 éve balesetmentesen vezetek, mivel sokkal jobban odafigyelek a vezetésre pont a "hiányosságom" miatt. Szóval én azt mondom, hogy vezetéshez ne használd, de sétálni, kirándulni, élni az életet - ahhoz király :D Mindenképpen a BME-re menj, mert ők találták fel a technológiát, a többiek csak másolják. Van a szintevesztes.com - ott tudsz bejelentkezni. Azt hiszem, a vizsgálat olyan 5000 Ft. Én annó legalábbis ennyit fizettem. A lencsék régen 70 ezerbe fájtak. De ez ma már egy minőségi lencse ára.

2015. szept. 25. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!